کد خبر: 157756 A

توسط شیلات هرمزگان صورت گرفت:

مدیر کل شیلات هرمزگان از عرضه مستقیم بیش از ۶۳۰ تن ماهی تازه، ارزان و سالم از نیمه دوم اسقند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

مدیر کل شیلات هرمزگان از عرضه مستقیم بیش از ۶۳۰ تن ماهی تازه، ارزان و سالم از نیمه دوم اسقند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید پرویز محبی با بیان این خبر افزود: در عرضه این میزان از آبزیان بیش از ۲۰۰ خودروی یخچال دار مشارکت داشته اند که در این میان اشتغال زایی جانبی آن نیز شایان توجه است.

وی هدف از عرضه مستقیم آبزیان را تنظیم بازار ماهی خواند و افزود: بی شک عرضه ماهی تازه و سالم با قیمتی مناسب نقش مهمی در افزایش پروتئین دریایی سبد غذایی خانوارها داشته است که ارتقای سلامت خانواده را به دنبال خواهد داشت.

محبی با اشاره به اینکه پس از عرضه مستقیم ماهیان، قیمت ماهی دربازارهای بندرعباس بین ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش داشته است گفت: این طرح برای نخستین بار در سطح استانهای ساحلی(خلیج فارس و سواحل مکران) انجام شده و رضایت مردم و مسئولین را به دنبال داشته است.

مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد: اجرای طرح عرضه مستقیم آبزیان تازه ارزان قیمت با ابتکار و مدیریت شیلات هرمزگان وهمکاری تعداد زیادی ازتعاونی های صیادی شهرستانهای ساحلی این استان باعثشده بازار ماهی فروشان بندرعباس خودش را با شیلات هماهنگ کند زیرا تفاوت قیمت در برخی از گونه های درحال عرضه از جمله ماهی پرمصرف هووربه حدود ۵۰درصد می رسد.

محبی علاوه بر عرضه مستقیم ماهیان به عرضه روزانه صدها قوطی کنسرو ماهی با قیمت تمام شده کارخانه از طریق تعاونی مصرف اداره کل شیلات در شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: این مهم نیز در افزایش سهم پروتئین دریایی خانواده ها و تنظیم بازار نقش به سزایی داشته است.

شیلات هرمزگان محبی عرضه ماهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر