کد خبر: 157754 A

رئیس کل دادگستری هرمزگان:

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: مبارزه با مفسدان اقتصادی و رانت خواران نقش مهمی درشکوفایی اقتصادی کشور دارد و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایجاد می کند.

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: مبارزه با مفسدان اقتصادی و رانت خواران نقش مهمی درشکوفایی اقتصادی کشور دارد و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایجاد می کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام اکبری در دیدار نوروزی با مدیر کل زندان های هرمزگان به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود: ترسیم این افق چراغ راهی برای همه مسئولان و آحاد مردم است تا با برنامه ریزی، اخلاص در عمل و اتخاذ تدابیر مناسب در مسیر منویات مقام معظم رهبری و رشد و توسعه کشور حرکت کنند.

وی اظهار داشت: دستگاه قضا آماده است تا با عزم ملی و مدیریت جهادی با اخلال گران اقتصادی و ناهنجاری های فرهنگی برخورد قاطع و جدی کند تا مسیر دست یابی به شعار امسال هموارتر شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد، برخورد قاطع و قانونمند دستگاه قضا با متخلفان ضمن ایجاد امنیت پایدار در کشور ناامیدی دشمنان را نیز به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام اکبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حبس زدایی گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از سیاست ها و اولویت های مهم دستگاه قضا است که در سال جاری نیز این مهم با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: افرادی که آزادی انان سلامت روانی و امنیت اجتماعی جامعه را خدشه دارد می کند مستحقق زندان هستند و در خصوص جرائم سبک تر با اتخاذ تدابیر مناسب تا جایی که قانون اجازه می دهد از ورودشان به زندان جلوگیری و از مجازات های جایگزین استفاده می شود.

رییس کل دادگستری به خدمات انجام شده در زندان ها هم اشاره کرد و بیان داشت: برای بازگشت ابرومندانه مددجویان به جامعه اقدامات خوب و شایسته ای در زندان ها انجام می شود و فرصت خوب زندگی کردن در اختیار آنان گذاشته شده است.

مدیر کل زندان های هرمزگان هم ضمن تشکر و تعامل بسیار خوب دستگاه قضا با مجموعه زندان ها گفت: موفقیت های کسب شده در زندان ها حاصل تلاش تمامی کارکنان است که در سایه همدلی و تلاش مضاعف حاصل شده است.

اکبر سلیمانی افزود: تمامی کارکنان زندان های هرمزگان در سال جدید نیز با عزم مضاعف و تلاش جهادی آماده اجرای سیاست های کلان قوه قضاییه در زندان ها هستند.

حسن مرسلپورمدیر زندان مرکزی بندرعباس هم در ادامه به ارائه اماری پرداخت و گفت: برای رفاه حال مددجویان و خانواده آنان در نوروز امسال ۳۴۲ زندانی به مرخصی نوروزی اعزام شدند.

مدیر کل زندان های هرمزگان به همراه معاون اصلاح و تربیت و مدیر زندان مرکزی بندرعباس به دیدار دادستان بندرعباس هم رفت و ضمن تبریک سال نو از همکاری وی با زندان های استان به خصوص زندان بندرعباس تقدیر و تشکر کرد.

دادستان بندرعباس هم ضمن آرزوی سالی خوش گفت: در سال جدید برای کاهش اطاله دادرسی و گفتگوی چهره به چهره با مددجویان و بررسی مشکلات آنان، همچون سال قبل بازدید از زندان ها در دستور کار است و مشکلات قضایی مددجویان در کوتاهترین زمان ممکن بررسی و برطرف می شود.

هرمزگان اکبری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر