کد خبر: 138331 A

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان مطرح کرد:

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان عدم تکمیل زیرساخت ها را از دلایل عمده تاخیر در بهره برداری ۷ هزار واحد مسکن مهر دانست.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان عدم تکمیل زیرساخت‌ها را از دلایل عمده تاخیر در بهره برداری ۷ هزار واحد مسکن مهر دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرشید دستوان در جلسه شورای مسکن استان افزود: در حال حاضر ۷ هزار ۲۰۰ واحد مسکن مهر در هرمزگان تکمیل شده است که بدلیل عدم تکمیل زیرساخت‌های همچون برق، آب و فاضلاب، گاز و مخابرات امکان سکونت در این واحد‌ها میسر نیست.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مربوطه در تکمیل این زیرساخت‌ها همکاری‌های لازم با راه و شهرسازی داشته‌اند، گفت: سرعت در تکمیل زیرساخت‌ها دغدغه راه و شهرسازی را در تکمیل واحدهای مسکن مهر کاهش می‌دهد.

دستوان همچنین اضافه کرد، از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر در هرمزگان از مجموع ۵۶ هزار و ۲۹۰ واحدی که پالایش نهایی برای احداثآن صورت گرفت، برای ۹۸ درصد پروانه ساختمانی اخذ شده، که ۳۴ هزار و ۶۹۲ واحد شامل ۶۱ درصد مجموع طرح‌ها در مرحله نازک کاری قرار دارد.

وی ادامه داد: در مجموع میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌های مسکن مهر در هرمزگان ۸۲ درصد بوده که ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در این استان مربوط به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و بیش از ۱۶ هزار واحد نیز مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان افزود: در شهر بندرعباس نیز احداث۳۲ هزار واحد مسکن مهر عملیاتی شده و مجموع تسهیلات پرداخت شده به طرح‌های مسکن مهر در هرمزگان بالغ بر هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان بوده است.

دستوان تصریح کرد: در مجموع تا کنون ۲۳ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن مهر در هرمزگان افتتاح شده و حدود هفت هزار و ۲۰۰ واحد دیگر نیز آماده افتتاح طی سال جاری است.

مسکن مهر هرمزگان راه و شهرسازی دستوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر