خبرگزاری کار ایران

| 20:23   
کد خبر : ۱۳۸۳۱۶۶
در شرق هرمزگان؛

اراضی جدید به حوزه استحفاظی سازمان بنادر افزوده می‌شود

رئیس دفتر حقوقی وزارت راه و شهر سازی از الحاق اراضی جدید زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: تکمیل و تصویب طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کوچک در راستای توسعه اقتصاد دریا محور برنامه‌ریزی شده است.

اراضی جدید به حوزه استحفاظی سازمان بنادر افزوده می‌شود

به گزارش ایلنا،  سجاد جلالی روز چهارشنبه در بازدید از بندر بونجی در منطقه کوه مبارک جاسک، از الحاق این اراضی جدید به حوزه استحفاظی سازمان بنادر خبر داد و گفت: استفاده مناسب از زیر ساخت‌های دریایی و نیز سرعت بخشی در روند تکمیل طرح‌های عمرانی در بنادر کوچک می‌تواند زمینه ساز اشتغال پایدار و رونق اقتصادی ساحل نشینان باشد.

وی افزود: مطابق با ماده ۶۹ تنظیم مقرارت مالی دولت به زودی این اراضی در حوزه زیر مجموعه سازمان بنادر قرار خواهد گرفت.

وی اقتصاد دریا محور را به عنوان چرخ دوار و توسعه‌ای کشور برشمرد و افزود: با ایجاد و تکمیل طرح های عمرانی سازمان بنادر در شرق استان، زمینه اشتغال بومیان منطقه و محرومیت زدایی ساحل نشینان ایجاد خواهد شد.

معاون حقوقی وزارت راه و شهرسازی گفت: تجهیز بندر بونجی به عنوان یک بندر پشتیبان منطقه کوه مبارک، در راستای سیاست‌های کلان دولت پیرامون توسعه بنادر کوچک زمینه ساز ارتقا جایگاه دریابرد در منطقه خواهد بود.

جلالی در خصوص بازدید از بندر کوه مبارک نیز بیان کرد: این بندر از حیث وجود مخازن نفتی و امکان پهلوگیری شناور از یک سو و نزدیکی بعد مسافت به کشورهای حاشیه خلیج فارس از منظر دیگر اهمیت ویژه‌ای برای صادرات مواد نفتی برخوردار است.

"بونجی منطقه‌ای در غرب شهرستان بندر جاسک است و تا مرکز این شهرستان ۷۵ کیلومتر فاصله دارد".

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز