کد خبر: 129318 A

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان خبر داد:

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان از رشد ۲۲ درصدی صید سطح زیان ریز طی پنج سال گذشته در آبهای استان هرمزگان خبرداد.

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان از رشد ۲۲ درصدی صید سطح زیان ریز طی پنج سال گذشته در آبهای استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مسعود بارانی با بیان اینکه برداشت از ذخایرگونه‌های بهره برداری نشده یا کمتر بهره برداری شده، یکی از اهداف پیش بینی شده شیلات در خصوص فعالیت‌های صید و صیادی در آبهای دریای عمان و خلیج فارس است، گفت: طی سالهای اخیر با توسعه وترویج روش صید پرساین دو قایقی، و جایگزین شدن این روش صید بجای روش کاملاسنتی جل ساردین باعثشده میزان برداشت از این آبزیان در استان هرمزگان روندی رضایت بخش و افزایشی داشته باشد.

وی افزود: این روند در افزایش میزان صید به طوری بوده است که طی ۵سال گذشته صید این آبزیان رشدی بالغ بر۲۲درصد داشته است.

بارانی خاطر نشان شد: میزان صید این آبزیان در سال ۱۳۸۷ بالغ بر۲۷ هزار ۷۰۰تن بوده است که این رقم درسال۱۳۹۱ به بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰تن رسیده است.

رئیس اداره صید شیلات هرمزگان تصریح کرد: البته باتوجه به اینکه این آبزیان درزنجیره غذایی سایرآبزیان نقش حیاتی دارندتوسعه صیداین آبزیان بابرنامه ریزی ومطالعه وبااحتیاط صورت خواهد پذیرفت.

وی مناطق بندر جاسک، بندرلنگه و جزیره قشم از صیدگاه‌های عمده ماهیان سطح‌زی ریز در استان هرمزگان خواند و اظهار کرد: این ماهیان به عنوان ماده اولیه در کارخانجات پودر ماهی و یا به صورت تازه و یا محصولات فرآوری شده(کنسرو، سوراغ و مهیاوه) مورد مصرف خوراک انسانی قرار می‌گیرند.

صید سطح زیان ریز مسعود بارانی رئیس اداره صید شیلات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر