کد خبر: 734775 A

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران در بازدید از فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی گفت: انتظار می رود این فازها پیش از تعطیلات نوروز سال ٩٨ به بهره‌برداری رسمی برسند.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، رضا دهقان در بازدید از پالایشگاه‌های فازهای آماده افتتاح پارس جنوبی اظهار کرد: پیشرفت هرکدام از طرح‌های توسعه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی حدود ۹۴ درصد است.

وی با اشاره به عملیاتی شدن سکوها و آمادگی کامل ردیف‌های شیرین‌سازی و واحدهای جانبی پالایشگاه‌های این دو طرح گفت: با توجه به مراحل پایانی توسعه، انتظار می‌رود این فازها پیش از تعطیلات نوروز ٩٨ به بهره‌برداری رسمی برسند.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تحقق تولید روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز (۲۸ میلیون مترمکعب) از بخش سکوهای دریایی فاز ۱۴ اظهار کرد: پیشرفت کلی این طرح حدود ۷۰ درصد است و مطابق برنامه موجود نخستین ردیف پالایشگاهی این فاز در زمستان سال ۹۸ وارد مدار می‌شود.

دهقان با بیان اینکه با تکمیل فاز ۱۴ پرونده توسعه فازهای پارس جنوبی به استثنای فاز ۱۱ بسته می‌شود، اظهار کرد: کار روی فاز ۱۱ ادامه دارد و به‌زودی شاهد خبرهای جدیدی درباره این طرح خواهیم بود.

گفتنی است، معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران پنج شنبه (۹ اسفند ماه) با همراهی محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با حضور در سایت 2 پارس جنوبی از پالایشگاه فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ بازدید کرد.

پارس جنوبی تعطیلات نوروز زمستان شرکت ملی نفت ایران گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر