کد خبر: 544131 A

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت 76 درصدی پروژه اجرای تونل فاضلابرو خیابان امام خمینی- کمیل خبر داد و گفت: مطابق برنامه زمانبندی انجام شده این پروژه تا 6 ماه آتی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، فرهاد جلالی امین با اعلام این خبر گفت: این خط یکی از خطوط اصلی جمع کننده مناطق مرکزی و غربی تهران تونل امام خمینی-کمیل است که از میدان حر در خیابان کارگر جنوبی شروع شده و  با عبور از خیایان های امام خمینی، نواب صفوی، کمیل، هرمزان و سی متری جی به ابتدای تونل اصلی غرب تهران متصل می شود.

جلالی امین افزود:  قطر این خط2000 میلیمترو طول آن5300 متر و اجرای آن به روش تونل سازی اتریشی  انجام شده است که پس از عملیات حفاری، تونل با لتیس(قابهای فولادی) حفاظت شده و سپس با آرماتوربندی، قالب بندی و بتن ریزی در جا، لاینینگ(پوشش دیواره تونل) انجام می شود.

وی با اشاره به این که 1100 متر از کل این پروژه باقیمانده است گفت: در حال حاضر500 متر از این محور در محدوده میدان حر بصورت جبهه باز کاری با سرعت مطلوبی در دست اجراست و مطابق برنامه زمان بندی انجام شده، این پروژه تا 6 ماه آتی به اتمام خواهد رسید.

 

امام خمینی پوشش قطر تونل کمیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر