کد خبر: 1245615 A

شرکت نفت پاسارگاد با هدف افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی برای حفظ توان رقابت در عرصه صادرات و تامین محموله کشتی‌های با تناژ بالای ۳۰ هزار تن در بندر امام خمینی(ره) ، پروژه تکمیل مخازن ذخیره سازی خود را بار دیگر از سر گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت نفت پاسارگاد ، مدیر عامل نفت پاسارگاد که در آیین آغاز به کار مجدد پروژه احداث مخازن توسعه انبارش کارخانه آبادان سخن می‌گفت، اظهار کرد: نفت پاسارگاد به عنوان یکی از مجموعه‌های فعال و پیشتاز صنعت قیر ایران و خاورمیانه با هدف افزایش ظرفیت ذخیره سازی برای حفظ توان رقابت در عرصه صادرات و تامین محموله کشتی‌های با تناژ بالا، نیاز به طرح توسعه مخازن انبارش داشت.

مسعود اسفندیار افزود: شرکت از آبان سال ۹۹ اقدام به احداث مخازن توسعه انبارش کارخانه آبادان به ظرفیت ۲۰ هزار تن کرد اما به دلایل مختلفی این پروژه پیشرفت کمی داشت و به گونه‌ای که تا بهمن ماه سال گذشته تنها ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

مدیر عامل نفت پاسارگاد با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: مدیریت جدید همسو با سیاست‌های کلان نظام مبنی بر تولید اشتغال آفرین و همچنین در راستای اهداف عالیه شرکت نفت پاسارگاد با عزم راسخ و تعامل با نهادهای بالادستی و به کارگیری ظرفیت‌های داخلی قصد دارد حداکثر ظرف مدت ۹ ماه نسبت به جبران تاخیر و به ثمر نشاندن پروژه اقدام نماید.

وی اضافه کرد: شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین تولیدکننده قیر در خاورمیانه برای تامین قیر صادراتی و گسترش صادرات با کشتی‌های بالای ۳۰ هزار تن از بندر امام خمینی(ره) در تلاش است تا به سرعت این مخازن را تکمیل و به بهره برداری برساند.

اسفندیار به اهمیت شناسایی فرصت های صادرات قیر اشاره کرد و یاد آور شد: اکنون در حال شناسایی بازار هدف هستیم، تا بتوانیم در بازار جهانی و خاورمیانه تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم و جایگاه اصلی و سهم خود را از بازار به دست بیاوریم.

انتهای پیام/
امام خمینی رقابت کشتی نفت آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر