کد خبر: 751644 A

«شب محمدعلی بهمنی» شاعر و ترانه‌سرای معاصر به مناسبت تولد 77 سالگی او روز سه‌شنبه 27، فروردین ماه ساعت پنج بعدازظهر در تهران، کانون زبان فارسی واقع در خیابان ولی‌عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان عارف‌نسب، پلاک 12 برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، «شب محمدعلی بهمنی» شاعر و ترانه‌سرای معاصر به مناسبت تولد 77 سالگی او روز سه‌شنبه 27، فروردین ماه ساعت پنج بعدازظهر در تهران، کانون زبان فارسی واقع در خیابان ولی‌عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان عارف‌نسب، پلاک 12 برگزار می‌شود.

در «شب محمدعلی بهمنی» آزیتا فیروزی، مرتضی امیری اسفندقه، عبدالجبار کاکایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد؛ همچنین در این برنامه موسیقی اصیل ایرانی بر اساس غزل‌های فارسی محمدعلی بهمنی توسط حسین علیشاپور با نوازندگی هادی منتظری اجرا می‌شود.

محمدعلی بهمنی، شاعر و ترانه‌سرا، زاده 27 فروردین 1321 در شهر اندیمشک است. بسیاری معتقدند که غزل‌های او وام‌دار سبک و سیاق نیما یوشیج است. او در چاپخانه با فریدون مشیری که آن روزها مسئول صفحه شعر و ادب هفت‌تار چنگ مجله روشنفکر بود، آشنا شد و نخستین شعرش در سال 1330، زمانی که تنها 9 سال داشت، در مجله روشنفکر به چاپ رسید. شعرهای وی از همان زمان تاکنون به‌طور پراکنده در بسیاری از نشریات کشور و مجموعه شعرهای مختلف و جُنگ‌ها، انتشار یافته‌ است. بهمنی از سال 1345 همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و برنامه صفحه شعر را با همکاری شبکه استانی خلیج فارس ارائه داده‌ است. بهمنی در سال 1374 همکاری خود را با هفته‌نامه ندای هرمزگان آغاز می‌کند و صفحه‌ای تحت عنوان تنفس در هوای شعر را هر هفته در پیشگاه مشتاقان خود قرار می‌دهد. وی از سال 1353 ساکن بندرعباس شد، پس از پیروزی انقلاب، به تهران آمد و مجددا در سال 1363 به بندرعباس عزیمت کرد و در حال حاضر نیز، ساکن همانجاست. بهمنی مسؤول چاپخانه دنیای چاپ بندرعباس و مدیر انتشارات چی‌چی‌کا (در گویش بندرعباسی به معنی قصّه) در بندرعباس است.

ادبیات شعر موسیقی موسیقی پاپ وزارت ارشاد ترانه محمدعلی بهمنی ترانه‌سرایی کانون زبان فارسی ترانه‌سرا خانه ترانه خانه موسیق غزل‌سرا دفتر موسیق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر