کد خبر: 246673 A

در رونمایی آلبوم «تو را ای کهن مرز و بوم دوست دارم»؛

مراسم رونمایی آلبوم " تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم " با صدای نوشین طافی و محسن کرامتی، عصر روز سه شنبه(۷ بهمن) از ساعت ۱۸:۰۰ در نشر چشمه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، شعر، ادبیات و سینما برگزار شد.

مراسم رونمایی آلبوم " تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم " با صدای نوشین طافی و محسن کرامتی، عصر روز سه شنبه(۷ بهمن) از ساعت ۱۸:۰۰ در نشر چشمه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، شعر، ادبیات و سینما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ مراسم رونمایی آلبوم " تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم " که با استقبال مخاطبان همراه بود، با حضور هنرمندانی چون؛ پیمان خازنی، نوشین طافی، محسن کرامتی، محمدعلی بهمنی، سامان سالور، الهام پاوه نژاد، سیامک عباسی، پری ملکی و زرتشت اخوان ثالثبرگزار شد.

پیمان خازنی(آهنگساز آلبوم) در ابتدای برنامه با درود فرستادن به روح تجویدی، خالقی، خرم، مشکاتیان سخنانش را آغاز کرد و گفت: امروز، روز بزرگی برای من و دوستان و همکاران من است. پس از پنج سال تلاش برای تهیه این آلبوم، امروز توانستیم در خدمت مردم و اساتید بزرگ ادب و هنر باشیم.

او ضمن اشاره به اولین ملاقاتش در سال ۸۷ با نوشین طافی بیان کرد: در اولین ملاقاتمان، نوشین طافی برای من دشتی اجرا کرد و بعد از چند جلسه که با ایشان داشتم، سعی کردیم تا با جهان موسیقایی یکدیگر بیشتر آشنا شویم تا آلبومی هدف‌دار را به جامعه ارائه کنیم.

او افزود: در ابتدا خانم طافی نمی‌دانستند که چه راه سخت و پرفراز و نشیبی در راه است و البته من هم به ایشان چیزی نگفتم اما با تمام مشکلات تا میانه راه پیش رفتیم و این افتخار را داشتیم که استاد محسن کرامتی هم به ما بپیوندند و قوت قلبی در انجام کارهای ما باشند. استاد کرامتی علاوه بر درس موسیقی به ما درس اخلاق دادند.

این آهنگساز در پایان گفت: این مجموعه امروز آماده است تا راهی بازار شود و دیگر متعلق به من‌‌ها نیست و متعلق به جامعه است. امیدوارم اثری درخور باشد و بتواند جای خودش را میان موسیقی اصیل ایرانی باز کند.

نوشین طافی(خواننده آلبوم) ضمن تشکر از کسانی که در تهیه آلبوم به او کمک کردند؛ گفت: خیلی خوشحالم که به امشب رسیدیم و این پروژه سنگین پنج ساله به پایان رسید. شروع کار این آلبوم با امید بسیار و درعین حال ابهام همراه بود و تنها نیروی عشق به هنر بود که فراز و نشیب‌ها را طی می‌کرد.

او ادامه داد: خوشحالم که فعالیت زنان در کشور بیشتر شده است و امیدوارم که این مسئله ادامه داشته باشد اما بابت اتفاقات اخیر هم گله‌مند هستم. اتفاقاتی که برای نوازندگان خانم ایران افتاد اصلا خوشایند نبود.

طافی با تشکر از استادش محسن کرامتی گفت: استاد کرامتی به من درست هنر، موسیقی و اخلاق داد و با حضورش در این آلبوم، معلمی را در حق شاگردش تمام کرد و حضور استاد کرامتی در آلبوم " تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم " برای من افتخار بزرگی است و خواهد بود.

این خواننده سخنش را با این شعر از اخوان ثالثپایان داد:

بسان رهنوردانی که در افسانه ها گویند

گرفته کولبار ِ زاد ِ ره بر دوش

فشرده چوبدست خیزران در مشت

گهی پُر گوی و گه خاموش

در آن مهگون فضای خلوت افسانگیشان راه می‌پویند

ما هم راه خود را می‌کنیم آغاز

محسن کرامتی(خواننده آلبوم) با اعتراض به محدودیت خوانندگی زنان اظهار داشت: همه ما با صدای یک بانو که برای ما لالایی می‌خواند با موسیقی آشنا می‌شویم و آن بانو مادر ماست. بیایید تمامی بانوان را مثل مادر خود بدانیم و اجازه دهیم تا صدایشان شنیده شود.

محمدعلی بهمنی(شاعر و غزلسرا) درباره انتشار آلبوم آلبوم " تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم " اینگونه بیان کرد: این آلبوم با نام و موسیقی و صدا و شعر درستی منتشر شده است. تمامی این درستی باعثمی‌شود تا این آلبوم ماندگار شود.

علی غضنفری(شاعر) با اعتراض به وضعیت زنان در ایران گفت: من شگفت‌زده هستم که چرا بانوان ما از حق مسلمشان باید تشکر کنند؟ کار به جایی رسیده است که یک بانو وقتی صدای خوبی دارد و این صدا موجب نشاط و شادی دیگران می‌شود بابت اجازه فعالیتش باید از دیگران تشکر کند اما این حق مسلم اوست. چرا همیشه به دنبال این هستیم که بانوان را در آشپزخانه ببینیم؟

او ادامه داد: متاسفانه شرایط ما در زمینه نوآوری بسیار نامناسب است. متاسفانه ما تنها به سنت‌ها توجه داریم. نمی‌خواهم بگویم که سنت‌ها چیز بدی است اما در اندیشه ما تفکری برای خلاقیت و نوآوری وجود ندارد و ما مدام درحال سقوط یا درجا زدن هستیم. در عصری که عصر فراگیری اطلاعات است، آیا می‌توانیم جلوی اتفاقات مثبت را بگیریم و بگوییم تو فلان کار را نکن؟ امیدوارم مسئولین به خودشان بیایند.

این شاعر در پایان با اعتراض به محدودیت زنان در عرصه موسیقی گفت: عده‌ای پایشان را فراتر از قانون گذاشتند. چگونه ممکن است همسر سالار عقیلی را از روی صحنه پایین بکشند؟ این اتفاق مثل این است که در یک منطقه بگویند از چراغ سبز هم حق ندارید عبور کنید.

این اثر به خوانندگی «محسن کرامتی» و «نوشین طافی» منتشر شده که در آن «میثم مروستی»، «پدرام فریوسفی»، «عمادرضا نکویی»، «میلاد عالمی»(ویولن و ویولن آلتو)، «آتنا اشتیاقی»(ویولنسل)، «شایان یزدی‌زاده»، «میرامیر میری»(تنبک)، «پیام سوری»(پیانو) و «پیمان خازنی»(تار و آهنگسازی) خوانندگان را همراهی کرده‌اند

«تو را ای کهن بوم بر دوست دارم» شامل قطعه‌ای با همین عنوان، سرای بی‌کسی، پیش رخ تو، سودای تو ای عشق شب یلداست.

محسن کرامتی نوشین طافی لبوم «تو را ای کهن مرز و بوم دوست دارم» علی غضنفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر