کد خبر: 223479 A

در پی برگزاری موفق و مشترک نمایشگاه هنر انساندوستی توسط دفتر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در فرهنگسرای نیاوران؛ سید عباس سجادی مورد تقدیر سازمان ملل قرار گرفت.

نماینده برنامه جهانی غذا در ایران با قدردانی از سید عباس سجادی، برگزاری نمایشگاه هنر انساندوستی را اتفاق ارزشمندی در مسیر گسترش همکاری‌های دوجانبه ارزیابی کرد و اظهار امیدواری کرد اینگونه برنامه‌ها با تعامل مستمر دو طرف در زمینه‌های گوناگون فرهنگی و هنری دنبال شود.

به گزارش ایلنا؛ نگار گرامی(نماینده برنامه جهانی) غذا باتوجه به برگزاری موفق این رویداد در مراسمی که به میزبانی دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد؛ با اهدای لوح تقدیرنامه رسمی از سیدعباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران قدردانی کرد.

نگار گرامی اظهار داشت: این نمایشگاه با موفقیت و اقبال بسیار خوبی برگزار شد و ما از هر جهت راضی و خوشحال بودیم. امیدوارم چنین برنامه‌های ارزشمند و فرهنگی با همکاری هنرمندان ایرانی و به نفع اهداف انسان دوستانه به صورت مستمر در بخش‌های مختلف کشور برگزار شود و در آینده نیز شاهد برگزاری رویدادهای این چنین باشیم. اما نکته مهم این است که این برنامه آغاز همکاری‌های مشترک ما و مجموعه فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

نماینده برنامه جهانی غذا در ایران افزود: فرهنگسرای نیاوران برای برگزاری برنامه‌های هنری و خصوصا نمایشگاه‌ها از قابلیت خاصی برخوردار است و یکی از مکان‌های بسیار زیبا و مناسب در این بخش محسوب می‌شود اما آن چیزی که از جاذبه‌های محیطی این مکان اهمیت بیشتری دارد مدیریت صحیح و همکاری همه جانبه عوامل و کارکنان این مجموعه است. در تمام مدت برگزاری نمایشگاه ما احساس می‌کردیم که عضو یک گروه هستیم و روحیه تیمی و انجام کار‌ها در زمان مشخص و دقیق خیال ما را از بابت برگزاری یک نمایشگاه خوب راحت ساخت. باید بگویم وقتی با دوستان و دیپلمات‌های سایر کشور‌ها در خصوص این نمایشگاه صحبت کردم بسیاری از آن‌ها راغب شدند که در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنری با این مجموعه همکاری داشته باشند و این برای من باعثخوشحالی است.

مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران نیز در سخنانی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های بین المللی در حوزه فرهنگ و هنر تصریح کرد: با توجه به تاکیدی که رییس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی و همچنین آقای جنتی وزیر محترم بر موضوع دیپلماسی پویا و فعال فرهنگی دارند ما فعالیتمان را در این حوزه بیشتر کردیم و فرهنگسرای نیاوران بر منظور گسترش ارتباطات بین المللی به فعالیت‌های خود در این حوزه ادامه می‌دهد. به عنوان مثال ما در مهر ماه با مشارکت مراکز و سفارت خانه‌های برون مرزی۹ برنامه بین المللی داشتیم و جناب آقای جنتی پس از دریافت گزارش این فعالیت‌ها باز هم بر ضرورت گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های مجموعه در این بخش تاکید فرمودند.

سجادی افزود: خوشبختانه ظرفیت، انگیزه و توان برگزاری این رویداد‌ها در فرهنگسرای نیاوران وجود دارد و ما امروز آمادگی خودمان را برای همکاری بیشتر با سازمان ملل متحد و همینطور سایر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی در راستای گسترش فعالیت‌های فرهنگی مشترک اعلام می‌نماییم.

در پایان این نشست لوح تقدیر رسمی برنامه جهانی غذا از نگار گرامی به سیدعباس سجادی اهدا شد.

نمایشگاه «هنر انسان دوستی» با نمایش آثاری از ۱۰۰ هنرمند همچون عباس کیارستمی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، محمود فرشچیان، محمد احصایی و… با هدف کمک به برنامه جهانی غذا از تاریخ ۲۵ مهر ماه تا ۹ آبان در فرهنگسرای نیاوران با استقبال گسترده علاقمندان برگزار شد.

تقدیر سازمان ملل از رئیس فرهنگسرای نیاوران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر