کد خبر: 212672 A

وعده رئیس جمهور به معاونت هنری محقق شد؛

دکتر حسن روحانی، رییس جمهور دولت یازدهم در دیدار خود با هنرمندان در دی‌ماه سال گذشته نوید داده بود که ارکسترها دوباره احیا می‌شوند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ بودجه برای فعالیت دوباره ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد.

به گزارش ایلنا، فعالیت ارکسترهای ملی و سمفونیک در دولت گذشته با دشواری‌های بسیار مواجه بود و در پاره‌ای مواقع تقریبا فعالیتی نداشت تا آنجا که تمرین‌ و اجرای هنرمندان فعال در این دو ارکستر متوقف شد. اما چنانچه از معاونت امور هنری خبر می‌رسد این ارکسترها قرار است از ماه آینده فعالیت دوباره خود را با بودجه جداگانه آغاز کنند، اختصاص منابعی که در دولت گذشته هیچگاه محقق نشد و اعضای این ارکستر همواره از کمبود بودجه رنج بردند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد از اجرایی شدن قول رییس‌جمهور مبنی بر تخصیص بودجه جداگانه برای احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد و گفت: حدود دو روز پس از جلسه با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، اعتبار اولیه احیای ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی توسط آقای نوبخت ابلاغ شد که ما به سرعت برای دفتر طرح برنامه و بودجه فرستادیم تا کار به زودی آغاز ‌شود.

علی مرادخانی درباره جلسه با وزیر ارشاد و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت: هفته گذشته به همراه دیگر معاونان جلسه‌ای با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و جناب آقای دکتر نوبخت داشتیم که طی آن درباره مسائل متعدد حوزه‌های گوناگون مثل بدهی‌های باقیمانده در بخش موسیقی، تئاتر و امکانات مورد نیاز برای برگزاری جشنواره‌های هنری به گفت‌وگو پرداختیم.

مرادخانی درباره دلایل ابلاغ نشدن حکم رهبران ارکستر سمفونیک و ملی گفت: پیش‌تر به دوستان و همکاران گفتم که تا وقتی مسائل مربوط به بودجه، نهایی نشده نسبت به ایجاد تعهد برای دولت با احتیاط عمل می‌کنیم، چون از فردای آغاز به کار هنرمندان و رهبران ارکستر موظف به تامین حقوق آن‌ها هستیم. اما حالا می‌توانیم امیدوار باشیم کار به زودی آغاز شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برنامه‌های بلندمدت برای فعالیت ارکسترها اشاره کرد: برخی امور از مسائل ذاتی فعالیت ارکسترها محسوب می‌شوند و انتظار زیادی هم از این بخش وجود دارد. بنابراین از همان لحظه آغاز باید به فکر برنامه‌ریزی برای آینده باشیم. مواردی مانند برگزاری کنسرت‌های داخلی، تشکیل گروه‌ دوم و نقش‌آفرینی در بحثدیپلماسی فرهنگی از مواردی هستند که باید پیگیری شوند.

حسن روحانی، رییس جمهور دولت یازدهم در دیدار خود با هنرمندان در دی‌ماه سال گذشته نوید داده بود که ارکسترها دوباره احیا می‌شوند.

ارکسترهای ملی و سمفونیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر