کد خبر: 189765 A

مراحل ضبط آلبوم پروژه موسیقی فاخرمنطقه موکریان با عنوان «سفر نرمه نی» از آثار ماندگار استاد عثمان محمدی نوازنده برجسته موسیقی نواحی ایران با تنظیم و آهنگسازی «سمکو فیضی» شروع شد.

مراحل ضبط آلبوم پروژه موسیقی فاخرمنطقه موکریان با عنوان «سفر نرمه نی» از آثار ماندگار استاد عثمان محمدی نوازنده برجسته موسیقی نواحی ایران با تنظیم و آهنگسازی «سمکو فیضی» شروع شد.

به گزارش ایلنا، این آلبوم تازه‌ترین اثر موسیقایی سمکو فیضی آهنگساز، نوازنده پیانو، سینتی سایزر و سازهای موسیقی الکترونیک است که با همنوایی استاد عثمان محمدی «عوسمانه سوور» نوازنده برجسته نرمه نی(نایه) و صاحب سبک موسیقی فاخر کُردی، ضبط آن شروع شده و در ادامه مراحل ضبط، نوازندگان مطرح و برجسته موسیقی ایران و کُردستان به این پروژه خواهند پیوست.

پروژه موسیقی فاخر نواحی موکریان یک اثر در ژانر کلاسیک مدرن است که بر اساس طرحی از سمکو فیضی با ذهنیتی متفاوت و نوگرایانه کلید خورده است و تنظیم، آهنگسازی، ارکستراسیون، ضبط اولیه، میکسو مسترینگ آن نیز بر عهده فیضی است. در تولید این اثر موسیقایی «منوچهر جهانی» پژوهشگر موسیقی نواحی ایران به عنوان ناظر پروژه و مشاور هنری و رسانه‌ای حضور دارد.

این اثر به صورت موسیقی بی‌کلام(اینسترومنتال) متشکل از سازهای مختلف ایرانی و کُردی با ساختار موسیقی کُردستانتولید می‌شود که استاد عثمان محمدی مشهور به «عوسمانه سوور» نرمه نی نواز سر‌شناس موسیقی نواحی ایران با تکنوازیساز نرمه نی به صورت بداهه نوازی به روایت‌هایی از اعصار مختلف موسیقی آیینی، حماسی، عرفانی و شادمانی کُردستان می‌پردازد.

تولید این پروژه هنری، تجربه‌ای نوین در زمینه موسیقی مقامی و ماندگار فولکلوریک مناطق موکریان واقع در بخش جنوب استان آذربایجان غربی در ناحیه شمال غرب ایران با هدف انتقال نغمه‌های بومی که هویت ملی فرهنگی ما را تشکیل می‌دهند، به نسل جوان است که از ۸ تراک تشکیل شده ومراحل اولیه ضبط قطعات آن در استودیو صدف موزیک در شهر بوکان شروع شده است.

نوای نرمه نی استاد موسیقی نواحی ایران در آلبومی متفاوت منتشر می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر