کد خبر: 175033 A

جمعه ۲۳ خرداد؛ جواهرات هنرى و کتاب «جواهرات شاعرانه» از امیرحسین دلبری رونمایی می‌شود

نمایشگاه گزیده‌اى از آثار امیرحسین دلبرى و برپایى آیین رونمایى از کتاب «جواهرات شاعرانه» این هنرمند جوان صاحب سبک عصر جمعه ٢٣ خرداد ماه در گالری روژ آغاز به کار مى‌کند.

به گزارش ایلنا؛ در هشتمین نمایشگاه انفرادی امیرحسین دلبری در کنار ١٢٠ قطعه جواهرات هنرى؛ کتاب «جواهرات شاعرانه» او که مشتمل بر گزیده‌اى از معروفترین مجموعه‌هاى او در فاصله سالهاى ١٣٨٧ تا ١٣٩٢ است رونمایى خواهد شد که توسط انتشارات کوله پشتى و با مقدمه آیدین آغداشلو به زیور طبع آراسته شده است.

موتیف‌هاى ایرانى اسلامى، المان‌هاى معمارى و علاقه وافر به خوشنویسى و ادبیات، الهام‌هاى همیشگى دلبرى در خلق جواهرات هنرى‌ست که او را درعین جوانى به هنرمندى صاحب سبک در این زمینه بدل ساخته است. زاویه نگاه متفاوت هنرمند به جواهرات هنرى که آنها را به موازات هنرهاى تجسمى و مجسمه مى‌داند باعثشده براى نمایش آثار مانند نمایش مجسمه عمل کند و آویزها را که بیشتر شبیه مجسمه‌های دیواری هستند در قاب‌هایی دیواری روی دیوار نصب و برای نمایش انگشتری‌ها و گوشواره‌ها که حجمی‌تر هستند از استندهایی استفاده کند که معمولا برای نمایش مجسمه‌های کوچک به کار مى‌روند.

امیرحسین دلبرى متولد۱۳۶۱ سبزوار است. او در کارنامه خود دریافت مدرک دیپلم طراحی جواهرات اینترنشنال جمولوژی وساخت تکنیک گلد از انگلستان را دارد. وی تاکنون هفت نمایشگاه انفرادی را در گالری‌های داخلی و خارجی ازجمله خانه هنرمندان، گالری ۶۶، نیکولاش فلامل پاریس، آرت هاوس و مید تاون تورنتو برپا کرده و در چندین نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور از جمله خانه هنرمندان، گالری صد رنگ و گالری‌های دهلی، ونکور و تورنتو شرکت داشته است.

کتاب و نمایشگاه «جواهرات شاعرانه» عصر جمعه ۲۳ خرداد ۹۳ در گالری روژ واقع در شهرک غرب، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، پلاک ۷ آغاز به کار مى‌کند و علاقمندان می‌توانند تا سوم تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ این آثار دیدن نمایند.

«جواهرات شاعرانه» امیرحسین دلبری در گالری روژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر