کد خبر: 174996 A

همزمان با برپایی نمایشگاه آثارخارجی گنجینه موزه با موضوع «از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ‌های دستی»، با همکاری گالری «برکنر» در دوسلدورف، ۱۳ اثر از دو هنرمند بزرگ آلمانی به موزه هنرهای معاصر اهداء شد.

«هاینس ماک» و «گونتر اوکر» دو هنرمند بزرگ آلمانی هستند که به همراه «اتو پینه» گروه زیرو(صفر) را بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان راه‌اندازی کردند و به نوعی بنیانگذار دوره‌ی جدید هنر آلمان پس از جنگ بودند. از «هاینس ماک» در سال۱۳۸۰ و «گونتر اوکر «در سال ۱۳۹۱ نمایشگاهی در موزه هنرهای معاصر تهران برپاشده بود.

به گزارش ایلنا؛ آثار اهداء شده که با تکنیک‌های مختلف چاپ دستی تولید شده‌اند متعلق به سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ هستند که هفت اثر با عنوان تقویم شماره یک الی هفت متعلق به «گونتر اوکر» است و شش اثر نیز به «هاینس ماک» اختصاص دارد. چهار اثر از آثار ماک با عنوان «عناصر چهارگانه» و دو اثر دیگر بدون عنوان هستند که همه آنها در نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران به روی دیوار رفته‌اند.

در این نمایشگاه بیش از ۲۴۰ اثر از ۷۴ هنرمند به نمایش درآمده است.

علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه آثار " از امپرسیونیسم تا امروز – تاریخ معاصر چاپ های دستی " می‌توانند تا ۱۶ مرداد، روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۰صبح تا ۸ شب وروزهای جمعه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۸ شب به جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

13 اثر از هاینس ماک و گونتر اوکر به موزه هنرهای معاصر اهداء شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر