کد خبر: 152211 A

در صورت تصویب کارگروه مد و لباس

هنرمندان ایرانی که دارای نبوغ و خلاقیت هستند باید به طراحی و تولیداتی بپردازند که قابلیت معرفی در سطح بین المللی به عنوان یک مدل، را داشته باشد و در عین حال در چارچوب قوانین و مقررات ایران اسلامی قرار بگیرد.

ایلنا: رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گفت: ‌در صورتی که نمایش زنده لباس با عرف عمومی کشور مخالف نباشد، پلیس در راستای تأمین امنیت، برگزارکنندگان را همراهی می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ سرهنگ محمدمسعود زاهدیان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مد و لباس فجر، این اقدام را گامی ارزنده در راستای ترویج الگوی ایرانی - اسلامی دانست و اظهار داشت: باید از ظرفیت های جشنواره‌هایی با این عنوان استفاده کرده و پوششی مناسب برای زنان ایرانی ارائه دهیم.

وی افزود: متأسفانه در مقطعی از زمان این امر مغفول ماند، اما با تشکیل بنیاد ملی مد و لباس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بستر خوبی برای تهیه لباس‌هایی همسو با ذائقه ایرانی، فراهم شده است.

سرهنگ زاهدیان تصریح کرد: با توجه به اینکه پلیس هم عضو کارگروه مد و لباس است، ملاک ما در سیاست‌گذاری‌ها توجه به پوشش ایرانی و اسلامی است، اما متأسفانه با وجود اقدامات صورت گرفته در این زمینه، سطح فعالیت‌ها متناسب با نیاز جامعه نیست.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا افزود: هنرمندان ایرانی که دارای نبوغ و خلاقیت هستند باید به طراحی و تولیداتی بپردازند که قابلیت معرفی در سطح بین المللی به عنوان یک مدل، را داشته باشد و در عین حال در چارچوب قوانین و مقررات ایران اسلامی قرار بگیرد.

این مقام انتظامی در خصوص برگزاری اجرای زنده نمایش لباس و نظر پلیس در این زمینه، تصریح کرد: ملاک‌های برپایی این‌گونه مراسم‌ها باید مورد بررسی قرار بگیرد، اگر این نمایش‌ها در چارچوب عرف عمومی کشور و با توجه به شرایط عفاف و حجاب در جامعه باشد، موجب پویایی و نشاط شده و در این حالت، پلیس به عنوان تأمین کننده امنیت در کنار برگزارکنندگان قرار می‌گیرد.

زاهدیان تاکید کرد: البته این امر باید در کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت احساس ضرورت اجرای فشن شوهای اسلامی، در چارچوب قوانین و مقررات ساماندهی و پیگیری شوند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در ادامه به مورد تأیید بودن لباس‌هایی که کد شیما(شناسه یکپارچه سازی مد و لباس) دریافت می‌کنند، اشاره کرد و گفت: لباس‌هایی که در وزارت ارشاد ثبت شده و مجوز می‌گیرند، کد شیما دریافت می‌کنند، این کد در واقع نشان استاندارد البسه است.

وی ادامه داد: البته به دلیل فرآیند سنتی تولید لباس، هنوز تمام واحدهای تولیدی، این کد را دریافت نکرده‌اند اما ما پیشنهاد می‌کنیم تولیدکنندگان سنتی نیز برای اخذ این کد همکاری کنند.

زاهدیان به مذاکرات اخیری که پلیس با مسئولان وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی داشته است، اشاره کرد و گفت: در این مذاکرات سعی کردیم بسیاری از موانع برداشته و روند اخذ کد شیما تسهیل شود، شیما(شناسه یکپارچه سازی مد و لباس) به منزله بارکدی برای لباس‌های تولیدی در ایران است.

وی این بارکد را مخصوص شناسایی البسه فروشگاه‌ها و نه لباس بر تن افراد، دانست و گفت: وقتی پلیس برای بررسی لباس ها به مراکز خرید مراجعه می‌کند با مدنظر قرار دادن کد شیما می‌تواند موارد قاچاق را سریع‌تر و راحت‌تر کنترل کند.

ناجا امنیت «فشن شو»های اسلامی را تامین می کند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر