کد خبر: 112894 A

آلبوم موسیقی «ویر» شامل آثاری از زنده یاد مسعود بختیاری در حوزه هنری رونمایی می‌شود.

ایلنا: پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی در رابطه با آلبوم موسیقی «ویر» که به زودی رونمایی می‌شود، گفت: «ویر»(در زبان بختیاری به معنای «یاد»)، آخرین اثر زنده یاد مسعود بختیاری است که قبل از فوت خود قطعات این آلبوم را آهنگسازی و خوانده بود و بعد از فوت وی ارژنگ سیفی‌زاده این آلبوم را با صدای استاد بختیاری منتشر کرده است.
به گزارش ایلنا، ارجمند در معرفی زنده یاد مسعود بختیاری گفت: استاد بختیاری متخلص به علاء الدین از اولین کسانی بود که قبل از انقلاب در گسترش و معرفی موسیقی بختیاری نقش بسزایی داشته و از آثار او می‌توان به آلبوم موسیقی «مالکنون» و «آستاره» اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه موسیقی بختیاری علاوه برموسیقی دهکردی، موسیقی ۴ قوم ساکن در آن منطقه را شامل می‌شود، افزود: استاد علاءالدین به هر دو نوع موسیقی منطقه چهارمحال و بختیاری آشنا بود و علاوه بر سرایش شعر و ساخت ملودی، از صدای گیرایی نیز برخوردار بود. استاد بختیاری از معروف‌ترین خوانندگان محلی ایرانی در کسوت معلم آموزش و پرورش بود و انتشار این آلبوم فرصت خوبی است تا یاد استاد بختیاری زنده شود.
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری با بیان اینکه موسیقی محلی ایران به دو گونه مختلف اجرا می‌شوند، ادامه داد: موسیقی محلی هم به صورت ناب و خالص هر منطقه و هم با ترکیب در دیگر ساز‌ها و به صورت جدیدی اجرا می‌شود. در آلبوم «ویر» ملودی‌ها توسط بختیاری ساخته و اجرا شده است و در آن سازهای سنتی و محلی ایرانی با هم ترکیب شده‌اند.
ارجمند با معرفی آلبوم موسیقی «ویر» گفت: این آلبوم دارای ۱۱ قطعه موسیقی است که خوانندگی و آهنگسازی آن را زنده یاد مسعود بختیاری انجام داده و ارژنگ سیفی‌زاده سرپرستی و تنظیم کنندگی این آلبوم را به تهیه کنندگی مرکز موسیقی حوزه هنری و حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به عهده داشته است.
مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «ویر» روز دوشنبه ششم آبان ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.

مسعود بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر