کد خبر: 106976 A

کارگاه آموزشی «مهر» با موضوع‌های «بنیادهای بداهه نوازی» و «تحلیل بخش نظری و ویژگیهای اجرایی موسیقی دستگاهی» با حضور پویان بیگلر برگزار می‌شود.

ایلنا: کارگاه آموزشی «مهر» با موضوع‌های «بنیادهای بداهه نوازی» و «تحلیل بخش نظری و ویژگیهای اجرایی موسیقی دستگاهی» با حضور پویان بیگلر آهنگساز و نوازنده تار و سه تار، توسط «موسیقی ایرانیان» و با همکاری موسسه «هزار نغمه بسته نگار» در شهر تهران برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا، ابراهیم مولائی مسئول برگزاری این کارگاه آموزشی با اعلام این خبر گفت: این کارگاه آموزشی به صورت نظری و عملی، اوایل آبان ماه و طی دو روز(هر روز ۵ ساعت) در شهر تهران برگزار می‌شود و پویان بیگلر در این دوره از کارگاه، در دو موضوع که بخش نخست مبانی بنیادهای بداهه نوازی ازجمله «تحلیل روشهای مختلف بداهه نوازی از دیرباز تا کنون»، «نقش فرم در بداهه نوازی»، «جایگاه موسیقی آوازی در بداهه نوازی»، «نقش ضربی نوازی در موسیقی بداهه» و «ساز همراهی کننده با بداهه نواز» و در بخش دوم موضوع تحلیل بخش نظری و ویژگیهای اجرایی موسیقی دستگاهی از جمله «تحلیل گوشه‌ها و شناخت مد‌های موسیقی دستگاهی ایران» و «مروری بر تکنیکهای اجرایی ردیف موسیقی دستگاهی و چگونگی توسعهٔ آن‌ها در موسیقی ضربی» را به مخاطبین آموزش خواهد داد.
وی در ادامه افزود: ثبت نام برای شرکت در این کارگاه آموزشی تا آخر مهرماه ادامه پیدا خواهد کرد و هنرجویان و علاقه مندان به موسیقی سنتی و کلاسیک برای ثبت نام و دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانند با شماره موبایل ۰۹۳۶۶۲۵۷۲۹۰ تماس حاصل نمایند.
«موسیقی ایرانیان» طی ماه‌های آتی با همراهی هنرمندان مطرح و بنام موسیقی ایران، اقدام به برگزاری سلسله نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه مباحثمختلف موسیقی خواهد کرد.

پویان بیگلر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر