کد خبر: 106950 A

آثار زهره اخوان در شرایطی خلق شده‌اند که حال و هوای درونش با فضای آثار هماهنگ بوده و رنگ گذاری و هجمه خطوط با توجه به هوشیاری هنرمند، اختیاری نبوده است.

ایلنا: این روز‌ها، دومین نمایشگاه نقاشی «زهره اخوان» هنرخودآموخته در گالری دی درحال برگزاری است. وی در این نمایشگاه ۳۷ اثر اکرلیک روی بوم را از شش مجموعه کاری خود به نمایش گذاشته است.
به گزارش ایلنا، زهره اخوان از سه سال پیش به صورت نا‌گهانی و خود آموخته نقاشی را آغاز نموده و تاکنون ۸۰ اثر را از شش مجموعه بهار، تابستان، پاییز، زمستان، چشم انداز، گرگ و میش و سایه روشن خلق کرده که بخشی از این نقاشی در قالب دو نمایشگاه انفرادی در گالری دی به نمایش گذاشت شده است.
هنرمند در این آثار تابلوهایی را با فضای انتزاعی همراه با فیگورهایی از خانه‌های روستایی به تصویر در آورده و رنگ‌های سرد و معناگرا را پایه آثارش قرار داده است. او با اینکه به علت شغلش در گذشته و ارتباط با هنرمندان این حوزه، سبک‌های نقاشی را به خوبی می‌شناسد در ارایه این آثار سبکی برای خود قائل نیست.
به گفته زهره اخوان این آثار در شرایطی خلق شده‌اند که حال و هوای درونش با فضای آثار هماهنگ بوده و رنگ گذاری و هجمه خطوط با توجه به هوشیاری هنرمند، اختیاری نبوده است.
هنرمند در بورشور این نمایشگاه آورده است: آنچه بیان احساس و حال و هوای من بر روی بوم نقاشی است، قصه‌ای ساده دارد آن روز که شروع به کشیدن کردم به دنبال راهی آشکار در بیان حال و هوای درونی‌ام بودم نه خود را مشغول سبک و سیاق‌های رایج هنر کردم و نه قصد داشتم چیزی بیش از آنچه در روز‌ها و شب‌های دوره‌ای خاص از زندگی‌ام به دست آورده بودم بیان کنم. روزهایی همه چیز پر از رنگ و روشنایی و شوق بود، روزهایی فضای درون و بیرونم مردد و خاکستری بود، روزهای می‌خواستم فریاد بکشم اما یارای آن را نداشتم، چنین بود که روزهای روشن من پر از رنگ شد که بر روی بوم آوردم، روزهای خاکستری‌ام رنگ را فراموش کردم و حیران در سیاهی و سفیدی به جستجو پرداختم و آنگاه که فریاد در گلویم خاموش شد بوم‌هایم را به گوشه‌ای دور از چشم گذاشتم.
«زهره اخوان» متولد ۱۳۳۸تهران و دانش آموخته رشته معماری داخلی است، او سال‌ها در موسسه یونیسف کار کرده و تا کنون برگزاری دو نمایشگاه انفرادی را در گالری دی و شرکت در پنج نمایشگاه گروهی هفت نگاه و «از گذشته تا امروز» را در کارنامه خود دارد.
نمایشگاه نقاشی‌های «زهره اخوان» تا تاریخ پنجم مهر ماه در گالری دی واقع در خیابان ولیعصر، خیابان عاطفی، پلاک ۱۳۰ دایر می‌باشد و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن نمایند.

گالری دی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر