خبرگزاری کار ایران

امکان انتقال سوابق ثبتی شرکت‌های فعال مناطق آزاد به سرزمین اصلی محقق شد

امکان انتقال سوابق ثبتی شرکت‌های فعال مناطق آزاد به سرزمین اصلی محقق شد
کد خبر : ۱۴۹۵۱۶۰

رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم از فراهم شدن امکان انتقال سوابق ثبتی شرکت‌های فعال در مناطق آزاد کشور از جمله قشم به سرزمین اصلی و بلعکس خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، رویا زاهدنیا با بیان این‌ مطلب، اظهار کرد: طی ۳۰ سال فعالیت مناطق آزاد، از ابتدای سال 1390 انتقال پرونده‌های ثبتی مناطق آزاد از سرزمین اصلی به مناطق آزاد و بالعکس متوقف شده بود که با انعقاد این تفاهم‌نامه در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" باردیگر انتقال سوابق ثبتی امکانپذیر شد .

وی ادامه داد: امضای این تفاهم‌نامه موجب دلگرمی فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد قشم خواهد شد.

به گفته رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم، این تفاهم‌نامه در پی بازدید مسئولان ثبت اسناد و املاک کشور از اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد و ارزیابی مثبت آنان از قابلیت، ظرفیت و سوابق موجود شرکت‌های فعال در قشم، اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: نبود امکان شرایط انتقال سوابق ثبتی شرکت‌های فعال در مناطق آزاد به سرزمین اصلی و بالعکس از مهمترین موانع جذب سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد محسوب می‌شد که با امضای این تفاهم‌نامه، این مشکل حل و فصل گردید.

زاهدنیا یادآور شد: در مرحله نخست اجرای این تفاهم‌نامه مقرر شد برای مدت 6 ماه تا زمان استقرار سامانه الکترونیکی اداره ثبت اسناد و املاک کشور در مناطق آزاد از جمله قشم، به شیوه سنتی انتقال پرونده‌های ثبتی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با اتمام این بازه زمانی شش ماهه، و استقرار سامانه ثبتی و الکترونیکی سرزمین اصلی، کار انتقال پرونده‌های ثبتی با اتصال به سامانه سرزمین اصلی و از درگاه الکترونیکی انجام خواهد شد.

 

رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: راه‌اندازی این سیستم نقش مهمی در حذف پروسه طولانی و زمان بر مکاتبات و رضایت سرمایه‌گذاران را به همراه خواهد داشت.

جزیره جهانی قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس، در جنوب کشور قرار دارد‌.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز