خبرگزاری کار ایران

تاپایان سال، همه اراضی کشاورزی منطقه آزاد ماکو سنددار می‌شوند

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۸۰۰

مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی گفت:‌ بیش از ۶۲ درصد اراضی کشاورزی ماکو تاکنون سنددار شده و درصددیم تا پایان امسال کل اراضی ماکو سنددار شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، حمید شایان مهردرحاشیه جلسه مشترک مناطق آزاد و سازمان ثبت اسناد در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: امروز اولویت ویژه سازمان ثبت اسناد با توجه به فرمایشات رهبری مبنی بر هویت دار کردن متر به متر اراضی و سیاست های قوه قضاییه، ثبیت و صدور اسناد مالکیت اراضی است و آذربایجان غربی این موضوع را در اولیت ویژه قرار داده اشت.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نزدیک به یک میلیون اراضی کشاورزی دارد و ماکو جزو شهرستان های پر تراکم در این حوزه است اضافه کرد: مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اعتبار بخشی به اسناد رسمی و سنددار کردن تمام اسناد قولنامه ای را در دستور کار داریم.

شایان مهر از سنددار کردن املاک موجود در شهرک های صنعتی خبر داد و بیان داشت: در منطقه آزاد ماکو نیز قطعات شهرک های صنعتی در  اولویت ویژه قرارداشته و به همین منظور  کارگروه ها تشکیل شده و در اولین فرصت شهرک های صنعتی کل استان و ماکو سنددار می شوند.

مدیرکل ثبت اسناد استان آذربایجان غربی اضافه کرد:‌ امروز ثبت شرکت ها در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می شود.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز