خبرگزاری کار ایران

اعلام آمادگی جزیره کیش برای جذب سرمایه گذاران عربستانی در کیش

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۵۲۵۹

در دیدار سفیر عربستان سعودی در تهران با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش راهکارهای گسترش همکاری های دو جانبه مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،عبدالله بن سعود العنزی "سفیر عربستان سعودی در تهران "دوشنبه ۱۰ اردیبهشت در محل غرفه سازمان منطقه آزاد کیش در ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با وحید زارع فکری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو کرد.

معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره برداری برای فعالیت اقتصادی،عدم نیاز به روادید برای ورود وخروج اتباع خارجی،آزادی کامل خروج ارز،انعطاف پذیری بیشتر عملیات بانکی ،تضمین حقوق قانونی سرمایه گذاران خارجی و عدم محدودیت برای سرمایه گذاری و مشارکت اتباع خارجی از جمله مباحثی بود که در این دیدار مطرح و بر افزایش سطح روابط دوجانبه تاکید شد.

همچنین امکان سرمایه گذاری خارجی بدون مشارکت ایرانی ،عدم محدودیت خرید و فروش و تبدیل ارز، انجام تمامی معاملات و نقل و انتقال ارزی در منطقه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی و معنوی توسط سازمان منطقه آزاد کیش، امکان ترانزیت و صادرات مجدد کالاهای خارجی با کمترین تشریفات،صدور کالاهای تولید شده در منطقه به خارج از کشور یا سایر مناطق آزاد با کمترین تشریفات و صدور کالاهای تولیدی بر اساس قانون ارزش افزوده از دیگر مباحثی بود که به عنوان مزیت های سرمایه گذاری در کیش در دیدار عبدالله بن سعود العنزی با وحید زارع فکری مورد بحث و برررسی قرار گرفت.

گفتنی است با ارتقای روابط ایران و عربستان به سطح سفیر در سال گذشته، روابط دو کشور افزایش یافته است و در این میان حضور سفیر این کشور در غرفه سازمان منطقه آزاد کیش در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران نشان از نیم نگاه این کشور برای سرمایه گذاری در جزیره کیش دارد.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز