خبرگزاری کار ایران

| 08:49   
کد خبر : ۱۳۴۹۰۹۱

برگزاری نشست ادبی با موضوع بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش

نخستین نشست ادبی با موضوع بزرگداشت عطار نیشابوری شاعر و عارف نامی کشورمان با حضور ایرج شهبازی مدرس دانشگاه و پژوهشگر ادبیات عرفانی برگزار شد.

برگزاری نشست ادبی با موضوع بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش

به گزارش ایلنا؛ نخستین نشست از سلسله نشست های ادبی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور جمعی از کیشوندان اهل ادب و فرهنگ و شعر شب شنبه ۲۶ فروردین در سالن ابن سینا مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

در این نشست که با اجرای مریم اکبرپور یکی از شعرای جزیره کیش همراه بود، مسعود رهبری دانش آموخته فلسفه و الهیات به مروری بر کتاب “دریای جان” اثر هلموت ریتر، شرق شناس و عطار شناس آلمانی پرداخت.

همچنین در این نشست ایرج شهبازی مدرس دانشگاه و پژوهشگر ادبیات عرفانی سخنانی در خصوص یکسان نگری در روابط انسانی از نگاه عطار بیان کرد که با استقبال پرشور حاضران در نشست همراه شد.

تنبور نوازی و دف زنی فواد توحیدی، شعرخوانی محمدعلی یوسفی و مصطفی حق جو از شاعران جزیره و همچنین اجرای موسیقی سنتی و سه‌تار توسط البرز سپهرمنش از دیگر بخش‌های بزرگداشت عطار نیشابوری بود که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

گفتنی است روز ۲۵ فروردین در تقویم رسمی کشور به نام عطار نیشابوری نام گذاری شده است و همه ساله مراسم بزرگداشت این شاعر و عارف نامی برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز