کد خبر: 236772 A

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران:

قاسمی دانش، نگرش وروش را سه اصل مهم در جامعه بشیریت عنوان کرد و گفت: یادگیری باید منجر به تغییر شود و پدیده بی سوادی مانع اصلی توسعه جامعه است.

قاسمی دانش، نگرش وروش را سه اصل مهم در جامعه بشیریت عنوان کرد و گفت: یادگیری باید منجر به تغییر شود و پدیده بی سوادی مانع اصلی توسعه جامعه است.

به گزارش ایلنا از ساری، علی قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شداظهار داشت: در جامعه ای که دانش آموزی و دانش افزایی به عنوان یک اصل مهم تلقی می شود، اگرجامعه از این دو اصل برخوردار نباشدزندگی به سمت ظلمت سوق خواهد یافت.

وی با بیان اینکه آنچه که انسان را از سایر موجودات متمایز می کند عقل اوست و عقل انسان نیز موجب دانش او می شود افزود: جدی ترین راه توسعه افزایش علم انسانها بهره مندی از سواد آنهاست و داشتن حداقل سواد برای توسعه اقتصادی کشور مهم بوده و این امر می تواندآغازی تازه برای توسعه جدی انسان و جوامع بشری باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه هیچ سرمایه ای از توسعه اقتصادی جامعه بالاتر از منابع انسانی نیست، ابراز داشت: رکن توسعه انسانی بهره مندی از حداقل سواد است.

قاسمی دانش، نگرش وروش را سه اصل مهم در جامعه بشیریت عنوان کرد و گفت: یادگیری باید منجر به تغییر شود و پدیده بی سوادی مانع اصلی توسعه جامعه است.

وی افزود: ما به عنوان کسانی که به دنبال اعتلای جامعه و تعالی ملت ایران در سایه اسلام هستیم باید با ریشه کنی بی سودای در دنیا سرآمد باشیم.

قاسمی با اشاره به اینکه نهضت سواد آموزی در اوایل پیروزی انقلاب توسط معمار کبیر انقلاب جهت رفع بی سوادی در جامعه راه اندازی شد اظهار داشت: این سازمان در حال حاضر به عنوان حوزه معاونت در سطح استانها در حال انجام فعالیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران تهیه آمار دقیق و علمی از بی سوادان در سطح جامعه را از عوامل موثر در مبارزه با بی سوادان اعلام کرد و گفت: سازمانهای متولی آمار بی سوادان و توزیع این جمعیت را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

وی مدیریت علمی موثر و نافذ، برنامه و سیاست گذاریها بر اساس واقعیات و همکاری سایر ارگانها را از دیگر عوامل موثر در مبارزه با بی سوادی برشمرد.

قاسمی بیان داشت: رفع تبعیض آموزشی و ایجاد فرصت های برابر برای همه در آموزش را از موانع بی سودای در جامعه دانست.

وی انسداد مبادی بی سوادی را از جمله برنامه های دولت تدبیر و امید اعلام کرد و افزود: بسیج عمومی یکی دیگر از راهکارهای مبارزه با بیسوادی است بنابراین همه آحاد جامعه برای مبارزه با این پدیده شوم اقدام کنند.

آموزش و پرورش مازندران برای مناطقی که حتی از یک دانش آموز بی سواد برخوردار بودند معلم برای آموزش برای همان یک نفر فرستاده شد.

قاسمی در ادامه افزود: مدرسه شهید اسفندیاری در بخش یانه سر بهشهر و روستای کوات و سادات محله کیاسر به ترتیب با یک و سه دانش آموز در حال تعلیم هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران یکی از برنامه های سازمان سواداموزی را تا پایان سال ۹۴ تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف اعلام کرد و افزود: در مازندران بیش از ۷۰ هزار نفر بیسواد وجود دارد که در سال جاری ۱۷ هزار و ۱۲۹ نفر تحت پوشش قرار گرفته و از این تعداد ۹ هزار و ۲۵۳ نفر از نعمت سواد برخوردار شدند.

آموزش و پرورش اصحاب رسانه انقلاب بیسوادی پوشش جامعه دانش آموز دولت مدرسه ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر