کد خبر: 668332 A

روستای دخرآباد شهرستان کوهپایه اصفهان

بزرگ‌ترین نمایشگاه تجسمی، حماسی و مذهبی واقعه کربلا در کشور هر ساله از هشتم تا 10 محرم در روستای دخرآباد شهرستان کوهپایه اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این نمایشگاه تخصصی که هر ساله از هشتم تا دهم محرم توسط هیئت محبان الزهرا (س) به­منظور اشاعه فرهنگ عاشورا،پاسداشت ارزش­ها و استمرار قیام حضرت اباعبدلله الحسین (ع) برپا می­شود، طیفگستره ای از عاشقان و محبان آن حضرت را به روستای دخرآباد شهرستان کوهپایه که در ٦٥ کیلومتری شرق شهر اصفهان و 52 کیلومتری شهر تاریخی ورزنه واقع شده‌است؛ می کشاند

این نمایشگاه که مضامین عاشورایی و حوادث اتفاق افتاده در کربلا را محور برپایی خود قرار داده، در مساحتی بالغ بر 3500 متر مربع دایر و از این رو بزرگترین نمایشگاه تجسمی، حماسی و مذهبی واقعه کربلا در سطح کشور است.

بازسازی واقعه کربلا، تداعی و روایت مصائبی که بر سرور و سالار شهیدان­حضرت اباعبدلله الحسین (ع)، خاندان مطهر و یاران باوفای ایشانواردشده است، هزاران نفر از از عاشقان و دلدادگان آن حضرت را روانه این روستا می­کند که به جاذبه­ای گردشگری آنهم از نوع مذهبی مبدل شده است.

هیأت محبان زهرای روستای دخرآباد، ضمن اعلام آمادگی برای برپایی این نمایشگاه در سال جاری، مقدم عزاداران و محبان آن حضرت را برای پذیرایی و اسکان گرامی می دارد.

اصفهان عاشورا کربلا گردشگری محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر