کد خبر: 230673 A

استقرار ۳ فروند بالگرد در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران

یک هزار و ۵۰۰ تخته چادر در قالب کمپ‌ها مختلف و خیمه‌های سیار و ۶ هزار تخته پتو برای اسکان زائران برپا شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه ۲۵ دستگاه آمبولانس به منظور پوشش امدادی زائران عتبات عالیات به عراق اعزام شدند، گفت: در فاصله بین نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر برای پوشش امدادی زائران مستقر خواهند شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، دکترپیرحسین کولیوند در مراسم اعزام کاروان عاشقان حسینی به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی عتبات عالیات صبح امروز(جمعه) از محل سازمان امداد و نجات صورت گرفت، اظهار کرد: ۲۵ دستگاه آمبولانس به همراه ۶۰ امدادگر و نجاتگر راهی نجف می‌شوند تا پوشش امدادی زائران عتبات عالیات را در اربعین حسینی بر عهده بگیرند.

وی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگرانی که امروز به کربلای معلی و نجف اعزام می‌شوند همگی از امدادگران و نجاتگران نمونه و گلچین شده از سراسر کشور هستند، افزود: برای نخستین بار است که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در قالب کاروان حسینی در عراق مستقر می‌شوند و از نجف تا کربلا به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس به همراه امدادگر و نجاتگر و تجهیزات کامل امدادی مستقر خواهند شد و پوشش امدادی زائران حسینی را بر عهده خواهند گرفت.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص استقرار چادر برای اسکان زائران حسینی نیز گفت: یک هزار و ۵۰۰ تخته چادر در قالب کمپ‌ها مختلف و خیمه‌های سیار و ۶ هزار تخته پتو برای اسکان زائران برپا شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۳ فروند بالگرد هم برای پوشش امداد هوایی مراسم اربعین حسینی در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران استقرار یافته‌اند، یادآور شد: استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه نیز پوشش امداد و نجات را در مناطق مرزی برعهده دارند تا زائران حسینی با آرامش خاطر نسبت به عزیمت به کربلای معلی و نجف اقدام کنند.

گفتنی است، کاروان عاشقان حسینی به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی به زائران عتبات عالییات در نمازجمعه شهر همدان حضور یافتند.

کربلا پوشش امدادی زائران حسینی نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر