کد خبر: 628546 A

با حضور حجتی انجام شد ؛

بهره برداری و عملیات اجرایی دو طرح کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش ایلنا از اراک بهره برداری و عملیات اجرایی دو طرح کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان زرندیه استان مرکزی آغاز شد.

محمود حجتی به همراه جمعی از مدیران در سفر به شهرستان زرندیه از کارخانه تولید کود و سموم کشاورزی شرکت آرمان سبز آدینه بازدید کردند.

این کارخانه که بزرگترین کارخانه خصوصی کود و سموم کشاورزی در انواع فرمولاسیون های موجود است، با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید ۵۵ هزار تن کود کشاوری و ۱۵ هزار تن سموم کشاورزی با اشتغالزایی ۲۵۰ نفر در مامونیه شهرستان زرندیه واقع است.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در ادامه سفر خود به استان مرکزی، از فاز نخست مجتمع گلخانه ای شرکت کشاورزی زرین کشت پایدار در شهرستان زرندیه بازدید کردند.

فاز نخست این مجتمع ۵۰ هکتاری به مساحت ۱۵ هکتار با ظرفیت سالانه ۶ هزار تن به بهره برداری رسیده و یا در حال اجرا می باشد و با اجرای آن برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم و ۳۵۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در این سفر همچنین از مجتمع کشت و صنعت زرخیز فصیح در شهرستان زرندیه بازدید کردند.

در این مجتمع ۲۵۰۰ هکتاری، سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزارتن  انواع محصولات زراعی (از جمله گندم،جو و ذرت علوفه ای) و باغی (از جمله بادام و پسته) تولید می شود و ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر به طور فصلی در آن اشتغال دارند.

در این سفر، وزیر جهاد کشاورزی به همراه مدیران ارشد این وزارت همچنین از کارخانه فرآوری و بسته بندی خشکبار و مواد غذایی کشت و صنعت فدک در شهرستان زرندیه بازدید کردند.

در این کارخانه، با ۴۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ظرفیت سالانه ۷ هزارتن تولید، ۴۵۰ قلم خشکبار،حبوبات و محصولات غذایی (از جمله اسنک،پاپ کورن،چای و نسکافه) فرآوری و بسته بندی می شود و ۶۴ نفر به طور دائم و ۱۰۰ نفر به طور موقت در آن اشتغال دارند.

همچنین،با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مدیران ارشد این وزارت، پروژه شهرک گلخانه ای شرکت تعاونی کشت و صنعت پگاه آدینه سبز به مساحت ۱۰ هکتار با ظرفیت تولید ۱۲۰۰ تن صیفی جات و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار شاخه گل رز با سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۰ نفر در شهرستان ساوه کلنگ زنی شد.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در ادامه این سفر از شهرک گلخانه ای آوه در شهرستان ساوه نیز بازدید کردند.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه سفر چند ساعته به زرندیه با اشاره به توسعه صنایع کشاورزی در این منطقه گفت: زرندیه به قطب کشاورزی و صنایع جانبی آن تبدیل شده است.

حجتی افزود: تاکنون ۵ هکتار گلخانه در این شهرستان وارد چرخه تولید شده است و ۱۵ هکتار هم تا چند ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

 

 

استان مرکزی افتتاح و آغاز عملیات اجرایی دو طرح کشاورزی در استان مرکزی طرح کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر