خبرگزاری کار ایران

قائم‌مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق اراک خبر داد؛

کشف 9 ماینر غیرمجاز در روستای عقیل‌آباد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۹۵۴۴

قائم‌مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق شهرستان اراک با بیان اینکه رصد روزانه ماینرها در دستور کار این مجموعه در استان مرکزی قرار دارد، گفت: 9 ماینر غیرمجاز در روستای عقیل‌آباد شهرستان اراک جمع‌آوری و کشف شد. این ماینرها در یک کارگاه متروکه گونی‌بافی نصب شده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امید رفیعی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های استان مرکزی، افزود: استفاده غیرمجاز از شبکه برق به منظور استخراج ارز دیجیتال یکی از معضلات فعلی شبکه برق است، چرا که مشکلات بسیاری را در این صنعت ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون با برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی شده، حجم قابل توجهی از ماینرهای غیرمجاز در حال استفاده، جمع‌آوری شده و در شهر اراک نیز به‌ صورت روزانه، رصد، شناسایی و جمع‌آوری مزارع غیرمجاز در دستور کار بازرسان قرار دارد.

قائم‌مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق شهرستان اراک اظهار داشت: استفاده از دستگاه‌های ماینر توسط سودجویان به ویژه در بخش خانگی به دلیل مصرف بالای برق، منجر به نوسان در شبکه توزیع برق، آسیب دیدن وسایل برقی و ایجاد خسارت‌های مالی قابل توجه و یا حتی احتمال بروز مخاطرات جانی برای همسایگان می‌شود.

رفیعی تصریح کرد: در همین راستا از شهروندان متعهد درخواست می‌شود در صورت مطلع شدن از فعالیت‌های غیرقانونی سودجویان در این زمینه، مراتب را از طریق سامانه پیامکی 10001000121 و سامانه تلفنی 121 و یا 09018071800 اعلام کنند. 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز