خبرگزاری کار ایران

| 16:32   
کد خبر : ۱۳۸۱۸۷۰
معاون فنی اداره‌کل منابع‌طبیعی استان خبر داد؛

11 مرداد ماه آخرین مهلت اجرای جایگزینی مرتع‌داران متوفی در مرکزی

معاون فنی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: بر اساس بند 48 اصلاحیه شیوه‌نامه فنی و اجرایی بهره‌برداری از مراتع کشور، آخرین مهلت اجرای جایگزینی مرتع‌دار متوفی 11 مرداد ماه سال جاری است.

11 مرداد ماه آخرین مهلت اجرای جایگزینی مرتع‌داران متوفی در مرکزی

به گزارش ایلنا، سینا دودانی افزود: با توجه به اینکه این تاریخ قابل تمدید نیست، نیاز است تمام دامداران مشمول این طرح، تا فرارسیدن تاریخ مذکور برای تعیین تکلیف وضعیت مرتعدار متوفی از طریق ادارات منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های تابعه استان اقدام کنند.

وی ادامه داد: در صورت عدم مراجعه در مهلت مقرر و پیگیری موضوع، اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری به استناد بند 8 از فصل دوم اصلاحیه این شیوه‌نامه نسبت به ابطال پروانه چرای دام مرتعدار متوفی اقدام می‌کند.

معاون فنی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی به وضعیت مرتع‌داری و تعداد مرتع‌داران فعال در سطح استان اشاره کرده و در این خصوص اظهار داشت: حدود 40 هزار مرتع‌دار در این استان فعالیت می‌کنند.

دودانی تصریح کرد: استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود 1.82 درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده است که از این میزان 70 درصد آن را عرصه‌های منابع‌طبیعی تشکیل می‌دهند. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز