کد خبر: 1234283 A

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: حکم حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی برای شهردار سابق شهر خشکرود از توابع شهرستان زرندیه به جرم اختلاس توام با جعل صادر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید عبدالمهدی موسوی افزود: مطابق دادنامه صادره از شعبه 101 دادگاه کیفری 2 دادگستری شهرستان زرندیه، شهردار سابق شهر خشکرود به اتهام اختلاس توام با جعل به مبلغ 517 میلیون و 600 و 10 هزار ریال به تحمل 10 سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی و رد مال و پرداخت جزای نقدی به میزان 2 برابر مبلغ مورد اختلاس محکوم شده است.

وی ادامه داد: دیگر جرایم ارتکابی وی، تصرف غیرقانونی در اموال شهرداری، 19 فقره جعل و استفاده از سند مجعول، برگزاری مزایده صوری و انتفاع از آن و سوء استفاده از موقعیت شغلی و عدم اجرای مقررات و موازین قانونی دولت بوده است که به ترتیب به 74 ضربه شلاق تعزیری، 5 سال حبس تعزیری، 3 سال حبس تعزیری، 948 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و انفصال دائم از خدمات دولتی و تحمل 5 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در صورت قطعیت حکم و در اجرای ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد که در این مورد 10 سال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال و جزای نقدی در حق صندوق دولت است اجرا می گردد. اما فعلا رای مذکور بدوی است و هنوز قطعی نشده و مهلت تجدیدنظرخواهی باقی است.

موسوی تصریح کرد: دستگاه قضایی عزم و اراده جدی و سیاست راهبردی ویژه ای در فساد ستیزی و مبارزه قاطع با فساد در تمامی ابعاد و عرصه ها دارد. این دستگاه بر رعایت کامل قوانین و مقررات در سازمانها و نهادها تأکید دارد. همچنین دستگاه قضا با جرایم و تخلفات صورت گرفته در تمام ارگان ها به خصوص دستگاه های خدمات رسان، برخورد محکم و بی اغماض دارد.

انتهای پیام/
شهرستان زرندیه حکم حبس و انفصال دائم شهردار سابق خشکرود اختلاس توام با جعل شهردار سابق خشکرود در شهرستان زرندیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر