کد خبر: 242344 A

مدیر کل اداره گردشگری، میراثفرهنگی و صنایع دستی منطقه آزاد قشم خبر داد:

طی مذاکرات با صندوق مهر امام رضا(ع) تفاهم نامه ای را منعقد کرده ایم که به زنان سرپرست خانوار که در حوزه صنایع دستی فعال هستند تا سقف ۵۰ الی ۱۰۰میلیون تومان وام قرض الحسنه با شرایط آسان اختصاص دهیم.

مدیر کل اداره گردشگری، میراثفرهنگی و صنایع دستی منطقه آزاد قشم با بیان اینکه جزیره قشم برنامه و سیاستهای متنوعی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد گفت: تا پایان سال چیزی حدود هزار تا ۱۵۰۰ طرح بر ظرفیت اسکان منطقه آزاد قشم اضافه می‌شود و توجه سرمایه گذاران متعددی به ساخت هتلهای ۵ ستاره جلب شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالجواد کمالی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه ۱۲۰ درصد از ظرفیتمان در شش ماه دوم سال پر است گفت: برنامه‌های سازمان بیشتر برای شش ماه اول سال است و با شهرداری تهران، ایران خودرو، هلال احمر،، ‌صندوق بازنشستگی کشور مذاکراتی در این راستا داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه سامان دهی خانه‌های استیجاری برای اسکان مسافران را در دستور کار داریم و بخشی از آن را اجرا کرده‌ایم ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم تابستان شلوغی در سال آینده در جزیره خواهیم داشت.

کمالی با اشاره به سامان دهی مسیر ژئو پارک قشم گفت: به لحاظ دستوری و قوانینی که ژئو پارک در نظر گرفته نمی‌توانیم بخش و محدوده‌ای از راه دسترسی به ژئو پارک را آسفالت کنیم و ساخت و ساز در محدوده تعریف شده و حریم این اثر طبیعی خلاف قوانین محیط زیست و ژئو پارک است اما نسبت به نصب علائم راهنمایی اقدام کرده‌ایم که تا بهمن ما ه تمام علائم مورد نیاز نصب خواهد شد.

مدیر کل اداره گردشگری میراثفرهنگی و صنایع دستی قشم با اشاره به بازنگری سند چشم انداز و طرح جامع گردشگری جزیره گفت: معتقدیم گردشگری جزئی از صنعت است ومقوله جدایی از صنعت نیست که توانسته بخشی از درآمدهای سازمان را هم تامین کند. بازنگری طرح جامع گردشگری جزیره را در دستور کار قرار دادیم که با اعمال تغییراتی می‌توانیم در باره اقتصاد گردشگری قشم با هدف و سیاستهای جزئی تری صحبت کنیم.

کمالی از ارائه وامهای بانکی به زنان سرپرست خانوار برای ارتقای تولیدات صنایع دستی خبر داد وگفت: طی مذاکرایت با صندوق مهر امام رضا(ع) تفاهم نامه‌ای را منعقد کرده‌ایم که به زنان سرپرست خانوار که در حوزه صنایع دستی فعال هستند تاسقف ۵۰ الی ۱۰۰میلیون تومان وام قرض الحسنه با شرایط آسان اختصاص دهیم.

وی با اشاره به افزایش پرواز‌ها به مقصد قشم از مراکز استان‌ها گفت: نسبت به سال گذشته پروازهای چارتی به قشم افزایش یافته که معتقدم شناور شدن قیمت پرواز می‌تواند به افزایش پرواز‌ها و کاهش نرخ بلیت به قشم کمک کند.

مدیر کل اداره گردشگری میراثفرهنگی و صنایع دستی قشم با اشاره به دستور اکبر ترکان، دبیر عالی شورای مناطق آزاد مبنی بر افزایش سهم منطقه بر بازارهای جهانی تاکید کرد: قرار نیست فرستنده تورهای مسافر تی و گردشگری به امارات باشیم به زودی نمایشگاه گردشگری اکسپوی دبی برگزار خواهد شد که برنامه‌های ویژه‌ای برای حضور پرقدرت در آن نمایشگاه داریم همچنین اولین گردهمایی با آژانسهای مسافرتی دبی را برگزار کردیم که از برگزاری این همایش به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم.

امام رضا ایران خودرو بازنشستگی زنان صنایع دستی قرض الحسنه قشم گردشگری محیط زیست هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر