کد خبر: 242203 A

همه چیز برای ساخت برج ۸ طبقه مهیا شد؛

برای اینکه بتوانیم از کاخ ثابت پاسال حفاظت کنیم و آن را به ثبت ملی برسانیم، نیاز است که گزارش کاملی از این بنا تهیه شود، به همین دلیل باید بتوانیم به این بنا ورود پیدا کنیم.

معاون اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: از ورود کارشناس سازمان میراثفرهنگی به کاخ ثابت پاسال ممانعت به عمل می‌آید.

سپیده سیروس‌نیا در مورد پیگیری‌های اداره میراثفرهنگی استان تهران برای حفاظت از کاخ ثابت پاسال در برابر تخریب و احداثساختمانی ۸ طبقه به جای آن گفت: ما موضوع حفاظت از این بنا را در شورای فنی اداره میراثفرهنگی مطرح کرده‌ایم و در حال پیگیری آن هستیم.

وی با بیان اینکه هیچ شبهه‌ای در ارتباط با ارزشمندبودن ویِژگی‌های معماری این بنا وجود ندارد، افزود: برای اینکه بتوانیم از کاخ ثابت پاسال حفاظت کنیم و یا حتی آن را به ثبت ملی برسانیم، نیاز است که گزارش کاملی از این بنا تهیه شود، به همین دلیل باید بتوانیم به داخل این بنا ورود پیدا کنیم، اما تاکنون از ورود کارشناس سازمان میراثفرهنگی به کاخ ثابت پاسال ممانعت به عمل آمده و اجازه ورود وی به ساختمان را نمی‌دهند.

معاون اداره میراثفرهنگی استان تهران افزود: در حال حاضر گروهی در کاخ ثابت پاسال مشغول به کار هستند و نگهبانان هم تاکنون اجازه ورود کارشناس میراثفرهنگی به داخل این بنا را نداده‌اند.

استان تهران برج صنایع دستی و گردشگری معماری میراثفرهنگی کارشناس بنا ثابت کاخ پاسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر