کد خبر: 239193 A

درویش در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد:

تلف‌شدن سالانه ۸۰ تا ۱۲۰ راس حیات وحش در جاده پارک ملی گلستان

جاده کنونی باید تنها کارکرد اکوتوریستی داشته باشد و از محور شمالی به عنوان محور ترانزیت استفاده شود / سازمان حفاظت محیط زیست به جد پیگیر تغییر مسیر این جاده خواهد بود.

تلف‌شدن سالانه ۸۰ تا ۱۲۰ راس حیات وحش در جاده پارک ملی گلستان

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به کشته شدن یک پلنگ بر اثر تصادف با اتومبیل در جاده پارک ملی گلستان گفت: سالانه دست کم ۸۰ تا ۱۲۰ راس از حیات وحش آن منطقه به دلیل وجود این جاده، کشته می‌شوند.

محمد درویش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد راه‌حل جلوگیری از کشته‌شدن حیوانات در مسیر جاده‌ای که از میان جنگل گلستان عبور می‌کند، گفت: راهکاری که محیط زیست پیشنهاد داده، این است که مسیر جاده از میان این جنگل تغییر کرده و از محور شمالی عبور کند، در واقع جاده کنونی باید تنها کارکرد اکوتوریستی داشته باشد و از محور شمالی به عنوان محور ترانزیت استفاده شود.

وی ادامه داد: ارزیابی‌های این طرح انجام شده و همه چیز مهیا است، تا دولت این تصمیم را بگیرد، سازمان حفاظت محیط زیست هم به جد پیگیر تغییر مسیر این جاده خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی این طرح عملی خواهد شد، گفت: تحقق این موضوع به تصمیم وزیر محترم راه و شهرسازی مربوط می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد تعداد تلفات حیات وحش در این جاده افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که دست کم ۸۰ تا ۱۲۰ راس از حیات وحش آن منطقه در سال به دلیل این جاده، کشته می‌شوند.

تصادف جاده جنگل دولت راه و شهرسازی سازمان حفاظت محیط زیست محیط زیست حیات وحش راس
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر