کد خبر: 236239 A

مدیر بخش حقوقی میراثفرهنگی تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

دیوان عدالت اداری دستور موقت برای توقف عملیات ساخت و ساز در حریم عمارت عین الدوله را صادر کرده است و قطعا هر اقدامی که مغایر با این دستور صورت بگیرد، خلاف قانون و دستور مقام قضایی است.

مدیر بخش حقوقی اداره میراثفرهنگی استان تهران در واکنش به ادامه عملیات ساخت و ساز در حریم عمارت تاریخی عین‌الدوله گفت: این کار خلاف قانون و دستور مقام قضایی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عملیات ساخت یک برج در حریم عمارت تاریخی عین الدوله، در چند ماه گذشته با فعالیت و تلاش‌های مردم محله هروی تهران و همسایگان این بنای تاریخی با حکم قضایی متوقف شده بود؛ اما خبرها در چند روز گذشته حاکی از ادامه ساخت و ساز و مستقر شدن کامیون‌های حمل بتن در حریم عمارت عین الدوله است.

کیانوش تکلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد آخرین وضعیت عمارت عین الدوله گفت: تاکنون دو شکایت موازی در مورد این بنا صورت گرفته است؛ که اولین شکایت توسط اهالی محل و همسایگان عمارت عین الدوله با هماهنگی سازمان میراثفرهنگی به دیوان عدالت اداری ارائه شده و دومین شکایت هم از سوی سازمان میراثفرهنگی علیه شهرداری منطقه ۴ به دادسرای ویژه شهرداری‌ها رفته است.

وی با بیان اینکه مکاتباتی نیز با معاونت دادستانی تهران برای جلوگیری از تخریب این بنای تاریخی صورت گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر دیوان عدالت اداری دستور موقت برای توقف عملیات ساخت و ساز در حریم عمارت عین الدوله را صادر کرده است و قطعا هر اقدامی که مغایر با این دستور صورت بگیرد، خلاف قانون و دستور قضایی است و امیدواریم که شهرداری حداقل به دستور مقام قضایی تمکین کند.

مدیر بخش حقوقی اداره میراثفرهنگی استان تهران افزود: امیدواریم هر چه زودتر دیوان عدالت اداری در مورد مجوز تخریبی که از سوی شهرداری صادر شده رای به باطل شدن آن بدهد و موضوع خاتمه پیدا کند، البته شکایت ما از شهرداری به قوت خود باقی است و پیگیری خواهد شد.
.

استان تهران برج ساخت و ساز شهرداری قانون قضایی حریم دستور عین الدوله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر