کد خبر: 232732 A

کارشناس سازمان هواشناسی به ایلنا خبر داد:

فردا از اواسط روز برای استان های آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر و بارش به صورت پراکنده پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعد از ظهر فردا(شنبه) در کشور عراق به ویژه نیمه شمالی این کشور با افزایش سرعت وزش باد و بارندگی ها روبرو خواهیم بود که در روز یکشنبه این بارندگی، غرب کشور یعنی کرمانشاه و کردستان را نیز در بر می‌گیرد.

امیرحسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز در اکثر نقاط کشور جو نسبتا پایدار است، البته در مرزهای شرقی کشور و استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید خواهد شد، که این باد گاهی موجب ایجاد گرد و غبار در این استان نیز می شود.

وی ادامه داد: فردا از اواسط روز برای استان های آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر و بارش به صورت پراکنده پیش بینی می شود؛ همچنین یکشنبه و دوشنبه مناطق گسترده تری از شمال غرب و غرب تحت تاثیر بارش قرار می گیرد که در ارتفاعات این بارشها می تواند به صورت برف باشد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه روز سه شنبه هم این بارش ها در غرب کشور وجود دارد، اظهار کرد: در این روز مناطقی از تهران هم از این بارش ها برخوردار خواهد شد.

نقشینه تصریح کرد: از شنبه بعد از ظهر در کشور عراق، به ویژه نیمه شمالی این کشور با افزایش سرعت وزش باد و بارندگی ها روبرو خواهیم بود که در روز یکشنبه این بارندگی، غرب کشور یعنی کرمانشاه و کردستان را نیز در بر می گیرد.

وی ادامه داد: آسمان تهران تا سه روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با گاهی وزش باد خواهد بود، همچنین بیشینه دمای امروز تهران ۱۵، فردا ۱۵ و یکشنبه ۱۶ درجه و کمینه دمای هوا فردا صبح ۴ و یکشنبه ۵ درجه پیش بینی می شود.

آذربایجان شرقی استان سیستان و بلوچستان استان های آذربایجان غربی ایران سازمان هواشناسی عراق گرد و غبار وزش باد هواشناسی فردا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر