کد خبر: 230882 A

نایب رئیس انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرتی ایران:

کاهش مدت اعتبار ویزای مالزی از ۹۰ روز به ۱۴ روز مشکلات زیادی را برای خانواده‌های ایرانی که فرزندانشان در مالزی تحصیل می‌کنند، به وجود آورده و موجب کاهش سفر ایرانیان به مالزی شده است و آژانس‌های گردشگری ایران خواستار تجدید نظر در این تصمیم و افزایش دوباره مدت ویزای مالزی هستند.

نایب رئیس انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرتی ایران گفت: آژانس‌های گردشگری ایران خواستار تجدیدنظر در کاهش مدت اعتبار ویزای مالزی از ۹۰ روز به ۱۴ روز و افزایش دوباره مدت ویزای مالزی هستند.

به گزارش ایلنا، «حرمت الله رفیعی» نایب رئیس انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرتی ایران با اعلام این خبر گفت: نقطه مطلوب برای ما این است که به‌‌ همان اندازه که گردشگران و مسافران ایرانی به مالزی می‌آیند، به‌‌ همان اندازه نیز گردشگران مالزی به ایران سفر کنند. بنابراین از سفیر مالزی و دیگر مسئولان می‌خواهیم که برنامه‌ریزی‌های لازم در این مورد را انجام دهند.

وی با اشاره به کاهش مدت اعتبار ویزای مالزی از ۹۰ روز به ۱۴ روز افزود: این اقدام مشکلات زیادی را برای خانواده‌های ایرانی که فرزندانشان در مالزی تحصیل می‌کنند، به وجود آورده و موجب کاهش سفر ایرانیان به مالزی شده است و آژانس‌های گردشگری ایران خواستار تجدیدنظر در این تصمیم و افزایش دوباره مدت ویزای مالزی هستند.

نایب رئیس انجمن صنفی دفا‌تر خدمات مسافرتی ایران با اعلام اینکه ورود شرکت هواپیمایی آسمان به مسیر تهران – کوالالامپور به معنای رقابت با دیگر شرکت‌های هوایی فعال در این مسیر نیست، گفت: این اقدام به منظور بهبود کمی و کیفی پرواز‌ها انجام گرفته است، پرواز جدید که با هواپیمای ایرباس ۳۴۰ انجام می‌شود، دارای سه کلاس پروازی «فرست کلاس» با ظرفیت ۳۴ نفر، «بیزینس کلاس» با ظرفیت ۳۵ نفر و «اکونومی کلاس» با ظرفیت ۱۷۱ مسافر است و هر هفته دو بار روزهای دوشنبه و پنج شنبه در مسیر تهران - کوالالامپور تردد می‌کند.

با ورود هواپیمایی آسمان به مسیر هوایی تهران - کوالالامپور، تعداد پروازهای هفتگی میان دو کشور به ۶ پرواز رسید و ظرفیت جا به جایی مسافر نیز به ۲۶۶۰ نفر افزایش پیدا کرد.

در مراسم افتتاحیه پرواز جدید که با حضور «راجا نوشیروان زین‌العابدین» سفیر جدید مالزی در تهران، «مجید صفار» سرپرست سفارت ایران در مالزی، «احمد شجاعی» معاون قوه قضائیه، «حسین مظفر»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، و تعدادی از مقامات شرکت هواپیمایی آسمان در شهر کوالالامپور برگزار شد، سفیر مالزی در تهران، نیز حمایت کشور متبوعش از افزایش پرواز‌ها میان تهران و کوالالامپور را اعلام کرد و آن را نشانه‌ای از گستردگی روابط دو کشور دانست و اعلام داشت که از هر اقدامی برای نزدیکی بیشتر روابط فیمابین استقبال خواهد کرد.

در ادامه این مراسم، مجید صفار، سرپرست سفارت ایران در مالزی نیز با استقبال از افزایش پرواز‌ها میان تهران و کوالالامپور به ۶ پرواز در هفته، گفت: انتظار می‌رود مسؤولان کشور مالزی برای ارایه خدمات بهتر به مسافران ایرانی و نیز افزایش تعداد گردشگران مالزی در ایران اقدامات مشابهی را به انجام رسانند.

صفار، حجم مبادلات اقتصادی دو کشور را ۱،۱ میلیارد دلار در سال اعلام کرد و گفت که ایران همواره در مجامع بین‌المللی پشتیبان مالزی بوده است.

گفتنی است که پرواز جدید شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد مالزی، بامداد امروز در مسیر بازگشت وارد تهران شد. در این پرواز حدود ۵۰ نفر از گردشگران مالزی حضور داشتند که به گفته حرمت‌الله رفیعی قرار است ابتدا به کربلا بروند و سپس چند روزی را به شهرهای تهران و مشهد سفر کنند.

ورود هواپیمایی آسمان به آسمان مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر