کد خبر: 179290 A

مدیرکل دفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با ایلنا:

«یکی از راههای نجات این گونه جانوری آشنایی مردم ساکن در نزدیکی زیستگاه این جانور با یوزپلنگ آسیایی است که با تبلیغات در جام جهانی این امر محقق شده است.»

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جام جهانی برای معرفی یوزپلنگ آسیایی و جلب توجه جامعه جهانی به این گونه جانوری گفت: اکنون دیگر تمامی مردم ایران یوزپلنگ آسیایی را می‌شناسند.

محمد درویش، مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد تاثیر تبلیغات انجام شده بر روی یوزپلنگ آسیایی در جام جهانی برزیل گفت: ما هنوز در آغاز راه هستیم اقداماتی که تاکنون انجام شده بیشتر در راستای حساسیت سازی و آگاهی رسانی به صورت گسترده به ویژه در داخل کشور بوده است. یکی از آثار این اقدامات نیز در پیام رئیس جمهور به بازیکنان تیم ملی مشخص شد که ایشان بازیکنان تیم ملی را یوزپلنگان ایرانی خواندند.

وی ادامه داد: با این حرف رئیس‌جمهور بسیاری از کسانی که افتخارشان داشتن سگ‌هایی است که می‌توانند یوز پلنگ را بدرند؛ اکنون می‌دانند که این گونه جانوری از سرمایه‌های ملی ما است.

درویش با بیان اینکه اکنون همه مردم ایران یوزپلنگ آسیایی را می‌شناسند، گفت: یکی از راه‌های نجات این گونه جانوری آشنایی مردم ساکن در نزدیکی زیستگاه این جانور با یوزپلنگ آسیایی است که با تبلیغات در جام جهانی این امر محقق شده است.

این مقام مسول سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ایران به رغم تمامی تهدیدها، ‌تحریم‌ها و انگ‌های خشونت طلبی میان ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی تنها کشوری است که به مسائل زیست محیطی اهمیت داده، همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست، در این مسابقات، زیست توپ را به جهان معرفی کرد که در آن به معرفی گونه‌های در معرض خطر کشورهای حاضر در جام جهانی پرداخته شده است.

وی ادامه داد: رئیس سازمان محیط زیست نیز با مقام همتای خود در کشورهای حاضر در جام جهانی و مجامع مختلف بین المللی ارتباط برقرار کرده و توجه جهان را به مسائل زیست محیطی ایران جلب کرده است.

درویش گفت: به غیر از برنامه‌های ذکر شده، در مناطق زیست گاه یوزپلنگ آسیایی برنامه‌های فرهنگی از جمله چند تئاتر و انتشار کتاب صورت خواهد گرفت که تمامی این اقدامات به ظرفیت سازی برای نجات این گونه حیوانی کمک می‌کند.

وی در پایان اشاره کرد: علاوه بر این اقدامات انجمن یوزپلنگ ایرانی اکنون در برزیل حضور دارد و در مورد تنوع زیستی کشور و گونه‌های در معرض خطر با بروشور، ‌پوستر و سخنرانی اطلاع رسانی می‌کند.

برزیل تبلیغات تیم ملی جام جهانی جامعه حفاظت از محیط زیست خشونت سازمان حفاظت محیط زیست مردم ایران یوزپلنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر