کد خبر: 155707 A

مسافران و گردشگرانی که دچار مشکلاتی ناشی از شرایط نامناسب جوی گردیده‌اند می‌توانند به ایستگاههای امدادی و اسکان اضطراری تدارک شده توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها مراجعه کنند.

ایلنا: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اطلاعیه داد.

به گزارش ایلنا، با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ناپایداری هوا و بارندگی در برخی مناطق، به ویژه استانهای جنوبی کشور؛ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه شماره ۱۰ مواردی را به ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها ابلاغ و همچنین مواردی را نیز به شرح ذیل به مسافران و گردشگران توصیه کرد.

- ستادهای استانی به صورت آماده باش کامل جهت مواجهه با شرایط آب و هوائی، بارندگی، آبگرفتگی‌ها، جاری شدن سیل و کنترل آبهای سطحی و سایر مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌ها، برنامه‌ریزی و اقدام نمایند.

- ستادهای استانی نسبت به ساماندهی و اسکان موقت آن دسته از هموطنانی که از چادرهای مسافرتی استفاده می‌نمایند با بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی نظیر مساجد، مدارس، سالن‌های ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی و مکان‌های سرپوشیده عمومی، برنامه‌ریزی و اقدام نمایند.

- توصیه می‌گردد هموطنان عزیز قبل از سفر طی تماس با شماره تلفن ۱۳۴ نسبت به کسب اطلاعات شرایط جوی و آب و هوائی مقصد سفر خود، اقدام کنند.

- توصیه می‌گردد هموطنان گرامی در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و نقاط مستعد خطر و ناامن نسبت به برپایی چادر اقدام ننمایند.

- مسافران و گردشگرانی که دچار مشکلاتی ناشی از شرایط نامناسب جوی گردیده‌اند می‌توانند به ایستگاههای امدادی و اسکان اضطراری تدارک شده توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها مراجعه کنند.

- مسافران و گردشگران می‌توانند برای اعلام مشکلات و دریافت راهنمائی‌های لازم با شماره ۰۹۶۶۹ تماس حاصل فرمائید.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همواره بر حفظ ایمنی و سلامت مسافران، گردشگران و زائران عزیز در سرتاسر کشور تاکید و از کلیه دستگاههای متولی درخواست همکاری و مساعدت لازم را دارد.»

آماده باش سازمان هواشناسی سلامت سیل شماره تلفن مسافران مشکلات اطلاعیه ستادهای خدمات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر