کد خبر: 155705 A

در هفت روز گذشته بیش از ۲۴ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کشور اسکان داشته اند که از این میزان حدود ۵درصد اقامت در هتل ها و هتل آپارتمان ها، ۱۸درصد اقامت در منازل استیجاری و ۱۴.۵درصد اقامت در کمپ های موقت و ۱۸.۶ درصد اقامت در کلاس های مدارس را به خود اختصاص داده اند.

ایلنا: رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از اقامت بیش از ۲۵ میلیون نفر شب از ۲۹ اسفند ماه تا ۶ فرودین ماه در مراکز اقامتی اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد، گفت: مکانیزم ستاد در ارائه آمار سفرهای نوروزی اقامت در هتل ها، هتل آپارتمان ها، مراکز استیجاری، کمپ ها و محل های اسکان سازمان ها و ارگان هاست که به طور مستمر در ستاد تجمیع می شود؛ این شیوه ای مرسوم در تمام دنیاست و مورد تایید متخصصان و کارشناسان گردشگری است. اگرچه نواقصی در این زمینه وجود دارد.

وی اضافه کرد: در هفت روز گذشته بیش از ۲۴ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر شب در مراکز اقامتی کشور اسکان داشته اند که از این میزان حدود ۵درصد اقامت در هتل ها و هتل آپارتمان ها، ۱۸درصد اقامت در منازل استیجاری و ۱۴.۵درصد اقامت در کمپ های موقت و ۱۸.۶ درصد اقامت در کلاس های مدارس را به خود اختصاص داده اند.

رحمانی موحد بیان کرد: اقامت در چادرهای مسافرتی هم با ۲۸.۶ درصد بوده است.

وی اضافه کرد: نزدیک به۱۷هزار مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مجتمع های بین راهی تاکنون انجام شده است که از این میان ۲۱۹ مورد تشویق صورت گرفته و تعداد۷۹۲ تذکر و ۱۹۷ اخطار کتبی صادر شده است ضمن آنکه ۸۰ مورد هم به تعطیلی یا تعلیق منجر شده است.
تعداد شکایات واصله از مراکز اقامتی هم ۷۸ مورد بوده و ۴۲ شکایت هم از دفاتر خدمات مسافرتی تاکنون به ثبت رسیده است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر درباره آمار بازدید از مراکز دیدنی هم گفت: تاکنون بیش از ۹ میلیون نفر بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری به ثبت رسیده است.

رحمانی موحد توضیح داد: در آرائه آمار اقامت مسافران نوروزی آمار پنهان و چند وجهی هم وجود دارد چرا که بعضی از هموطنان و گردشگران ما در سفر خود به مناطق و جاذبه های گردشگری در منازل اقوام و بستگان و آشنایان اسکان می یابند و عده ای هم دارای خانه ها و ویلاهای شخصی هستند که در آمار ستاد ثبت نمی شوند ولی از منظر گردشگری این گروه نیز به سفر رفته اند و جزو گردشگران محسوب می شوند.

تعطیلات جاذبه های گردشگری سفرهای نوروزی گردشگری مسافران نوروزی میلیون شب مراکز هتل اقامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر