کد خبر: 155445 A

ستاد هماهنگی خدمات سفر خطاب به مسافران نوروزی:

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه شماره ۷ توصیه‌هایی را در رابطه با رعایت حریم‌های فرهنگی و استفاده از جاذبه‌های روستایی به گردشگران اعلام کرد.

ایلنا: ستاد هماهنگی خدمات سفر به مسافران نوروزی توصیه کرد در هنگام اقامت یا عبور از روستا‌ها به آداب، رسوم، فرهنگ و اعتقادات آن‌ها احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند و بدون هماهنگی و کسب اجازه نسبت به عکس برداری یا ورود به باغات و اراضی روستائیان پرهیز کنند.

به گزارش ایلنا، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه شماره ۷ توصیه‌هایی را در رابطه با رعایت حریم‌های فرهنگی و استفاده از جاذبه‌های روستایی به گردشگران اعلام کرد متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به مسافران نوروزی توصیه می‌شود در هنگام اقامت یا عبور از روستاهای میهن عزیز اسلامی به آداب، رسوم، فرهنگ و اعتقادات آن‌ها احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند و بدون هماهنگی و کسب اجازه نسبت به عکس برداری یا ورود به باغات و اراضی روستائیان پرهیز کنند.

مسافران عزیز از طریق خرید صنایع دستی و سایر تولیدات روستایی می‌توانند نقش مثبتی در اشتغال زایی و شکوفایی اقتصاد بومی و محلی روستائیان ایفا کنند.

مطالعه نسبت به جامعه میزبان و برنامه ریزی مناسب قبل از سفر می‌تواند در فراهم آوردن اوقات خوشی در ایام سفر و اقامت در مناطق روستایی و عشایری نقش موثری داشته باشد.

اشتغال اقتصاد جامعه صنایع دستی عکاسی مسافران مسافران نوروزی خدمات روستا هماهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر