کد خبر: 129247 A

با حضور نخبگان و اساتید؛

با توجه به اینکه پژوهش علمی زیربنای هر اقدام اجرایی است، اتاق فکر زیست محیطی در استان‌ها با حضور نخبگان و اساتید، تشکل‌ها، بخش خصوصی و بخش‌های بهداشت ایمنی و محیط زیست صنایع(HSE) تحت مدیریت استانداران تشکیل شد.

ایلنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر عزم این سازمان برای حرکت مبتنی بر پژوهش و دانایی تاکید کرد و خواستار هم پیمانی محققین، دانشگاهیان، سازمان‌های مردم نهاد، مردم، رسانه‌ها و انجمن‌های علمی با سازمان حفاظت محیط زیست برای حل بحران‌های زیست محیطی کشور شد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست طی نشستی با انجمن‌های علمی، اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها با تاکید بر لزوم استمرار این جلسات، همچنین عزم این سازمان برای حرکت مبتنی بر پژوهش و دانایی و پشتوانه دانستن نهادهای علمی و دانشگاه‌هایی برای دستگاه‌های اجرایی و دولتی، اظهار داشت: هم پیمانی محققین، دانشگاهیان، سازمان‌های مردم نهاد، مردم، رسانه‌ها و انجمن‌های علمی با سازمان حفاظت محیط زیست مهم‌ترین کمک برای حل بحران‌های زیست محیطی حال حاضر کشور است.

ابتکار با بیان اینکه با ایجاد همدلی و همراهی در جامعه و ایجاد رویکرد مثبت بدون تکرار روند اشتباه گذشته مبتنی بر حذف و نادیده گرفتن توانمندی‌ها و دانش علمی کشور می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم، افزود: نقش دانشگاه‌ها و پژوهشگران علمی و تخصصی در این پروسه غیرقابل انکار است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه پژوهش علمی زیربنای هر اقدام اجرایی است، گفت: بر همین اساس اتاق فکر زیست محیطی در استان‌ها با حضور نخبگان و اساتید، تشکل‌ها، بخش خصوصی و بخش‌های بهداشت ایمنی و محیط زیست صنایع(HSE) تحت مدیریت استانداران تشکیل شد.

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: برنامه ریزی، نقشه راه، پژوهش‌های علمی مفصل و دقیقی به همت مدیران و همکاران سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس نگاه کلان و راهبردی تهیه شده که در کنار بازنگری مصوبات نادرست و سیاست‌ها و روش‌های غلط گذشته می‌تواند مسیر بازگشت به علم و عقلانیت را هموار کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به علت توقف گزارش دهی از سال ۸۴ پایه آماری و آمارهای دقیقی از وضعیت محیط زیست کشور وجود ندارد، اضافه کرد: تلاش جامعه علمی و دانشگاهی منوط به نگاه درست و علمی به مسائل و در نظر گرفتن همه زوایای موضوعات محیط زیست است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: آسیب‌شناسی نحوه حضور و ورود جامعه دانشگاهی، محققین و انجمن‌های علمی به موضوعات محیط زیست، همچنین برقراری جلسات منظم تخصصی با معاونت‌ها، تشکیل اتاق فکر و شورای پژوهشی در سازمان حفاظت محیط زیست و استان‌ها که دستور کار فعلی سازمان است منجر به پیشرفت وضعیت محیط زیست، همچنین جامعه علمی و دانشگاهی کشور می‌شود.

بنابراین گزارش، در این جلسه، اساتید دانشگاه‌ها و نمایندگان انجمن‌های علمی حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و آسیب شناسی‌های خود از وضعیت موجود محیط زیست کشور پرداختند و پیشنهاداتی برای حرکت در مسیر توسعه پایدار ارائه دادند که مقرر شد مورد پیگیری قرار گیرد.

بخش خصوصی توسعه پایدار رسانه زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست محیط زیست معاون معاون رئیس جمهور معصومه ابتکار نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر