کد خبر: 117424 A

روز چهارشنبه محیط بانان شهرستان فیروزکوه مستقر در محیطبانی پشتکو موفق شدند از یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع کاوده تصویربرداری کنند.

ایلنا: در رخدادی کم نظیر، محیط بانان شهرستان فیروزکوه موفق شدند از یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع کاوده تصویربرداری کنند.

به گزارش ایلنا، در رخدادی کم نظیر، روز چهارشنبه محیط بانان شهرستان فیروزکوه مستقر در محیطبانی پشتکو موفق شدند از یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع کاوده تصویربرداری کنند.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه پلنگ در صورتی که نتواند شکار خود را بیابد از منطقه خارج می‌شود در این باره گفته است: رویت پلنگ در این منطقه نشان می‌دهد که غذای این حیوان که معمولا کل و بز، قوچ و میش و گراز است در منطقه وجود دارد.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما افزود: بر این اساس انتظار می‌رود که وحوش از ارتفاعات استان به مناطق پایین‌تر آمده و بعضا در کنار جاده‌ها مشاهده شوند که همین جا از شهروندان درخواست می‌کنیم اگر با حیوان وحشی مواجه شدند حتما مراتب را به اداره کل محیط زیست استان تهران با شماره تلفن ۷۷۳۵۹۵۶۴ در میان بگذارند.

استان تهران جاده حیوان سرما شماره تلفن محیط زیست قلاده ارتفاعات فیروزکوه پلنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر