کد خبر: 117420 A

بر اساس تفاهم نامه‌ای که پژوهشگاه سازمان میراثفرهنگی با دانشگاه و موزه بوخوم آلمان دارد، سال آینده حفاری و کاوش در این محوطه با همکاری و مشارکت گروه باستان‌شناس آلمانی از سر گرفته می‌شود.

ایلنا: سرپرست گروه کاوش معدن چهرآباد گفت: بر اساس تفاهم نامه‌ای که پژوهشگاه سازمان میراثفرهنگی با دانشگاه و موزه بوخوم آلمان دارد، سال آینده حفاری و کاوش در این محوطه با همکاری و مشارکت گروه باستان‌شناس آلمانی از سر گرفته می‌شود.

به گزارش ایلنا، " ابوالفضل عالی " با اشاره به اینکه مطالعات و بررسی تمام یافته‌های معدن چهرآباد زنجان از زمان کشف آن‌ها تاکنون ادامه دارد، گفت: به دلیل آغاز فصل سرما، تا پایان سال کار می‌دانی در این محوطه تاریخی انجام نمی‌شود.

سرپرست گروه کاوش معدن چهرآباد پیش بینی کرد: بر اساس تفاهم نامه‌ای که پژوهشگاه سازمان میراثفرهنگی با دانشگاه و موزه بوخوم آلمان دارد، سال آینده حفاری و کاوش در این محوطه با همکاری و مشارکت گروه باستان‌شناس آلمانی از سر گرفته می‌شود.

عالی، ادامه همکاری با دانشگاه و موزه بوخوم آلمان را منوط به انجام هماهنگی‌های لازم برای حضور این تیم خارجی دانست و یادآور شد: تفاهم‌نامه دانشگاه بوخوم و پژوهشگاه میراثفرهنگی ۵ ساله است که در سال‌های ۸۹ و ۹۰ این تیم خارجی در این کاوش‌ها شرکت داشتند اما در سال‌های بعد یعنی ۹۱ و ۹۲ این روند ادامه پیدا نکرد.

وی ادامه داد: فصل جدید حفاری و کاوش معدن چهرآباد در صورت تامین اعتبار و هماهنگی‌های لازم برای حضور تیم خارجی، تابستان سال آینده آغاز می‌شود.

سرپرست گروه کاوش با اشاره به مطالعات جدید بر روی مردان نمکی کشف شده در محوطه تاریخی چهرآباد گفت: با سیتی اسکن جدیدی که بر روی مرد نمکی شماره ۴ انجام شده اطلاعات جدیدی به دست آمده که در آینده نزدیک به طور کامل اعلام می‌شود.

وی افزود: مطالعات تکمیلی مردان نمکی توسط گروه‌های مختلف پژوهشی و دانشگاهی ادامه دارد.

آلمان سرما گروه های مختلف مردان معدن موزه آلمانی محوطه کاوش باستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر