کد خبر: 248626 A

مفتح در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق:

در کمیسیون تلفیق مجلس، مقرر شد کلیه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی مشروط بر این که مستمری شان زیر ۲.۵ میلیون تومان باشد، یارانه بگیرند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبات امروز کمیسیون تلفیق گفت: در بودجه امسال ۳۷ هزار میلیارد تومان به پرداخت نقدی یارانه اختصاص یافت که بر آن اساس دولت به مشمولین معادل سال جاری پرداخت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا؛ محمدمهدی مفتح صبح امروز(۱۴بهمن‌ماه) در جمع خبرنگاران به تشریح مصوبات امروز و روز گذشته کمیسیون تلفیق پرداخت و گفت: جلسه امروز در خصوص بحثهدفمندی یارانه‌ها بود، بر این اساس درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ۴۸ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ مصوب شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در بخش درآمدها نظرش با کمیسیون تلفیق یکی بوده است ولی در بخش هزینه‌ها نظرش متفاوت بود و در نهایت با نظر کمیسیون موافقت کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: بر این اساس در بخش هزینه‌ها ۵ هزار میلیارد تومان موضوع ماده ۸ قانون بودجه سال ۹۴، برای کمک به بخش تولید، بهبود حمل ونقل عمومی و بهینه سازی مصرف ناشی در واحدهای تولیدی اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: همچنین ۴.۸ هزار میلیارد تومان یعنی ۱۰ درصد از درآمد هدفمندی یارانه ها نیز به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافت.

مفتح بیان کرد: همچنین تا ۳۷ هزار میلیارد تومان به پرداخت نقدی یارانه اختصاص یافت که بر آن اساس دولت به مشمولین معادل سال جاری پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، عشایر و خانوارهای ساکن در روستاها یارانه دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در کمیسیون تلفیق مجلس، مقرر شد کلیه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی مشروط بر این که مستمری شان زیر ۲.۵ میلیون تومان باشد، یارانه بگیرند.

وی تصریح کرد: همچنین خانوارهایی که درآمد ماهانه شان کمتر از ۲.۵ میلیون تومان برای سازمان هدفمندی یارانه ها احراز شده باشد، می توانند یارانه نقدی دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صرفه جویی حاصل از حذف خانوارهای پردرآمد در هر استان به بنگاه های تولیدی و ایجاد اشتغال در همان استان اختصاص می یابد.

مفتح افزود: ۱.۲ میلیارد تومان برای یارانه تسهیلات مسکن اختصاص یافت که بر این اساس به مسکن اقشار آسیب پذیر روستایی، مسکن مهر، سکونت گاه های حاشیه شهرها و ساماندهی بافت مسکن فرسوده اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، جا به جایی تا ۱۰ درصد در موارد فوق امکان پذیر است.

این نماینده مجلس گفت: همچنین در این کمیسیون مقرر شد که خانوارهای یارانه بگیر می توانند به جای دریافت یارانه نقدری، یارانه سود تسهیلات مسکن تا ۱.۵ برابر یارانه نقدی دریافت کنند.

مفتح افزود: همچنین مقرر شد ۱۰۰ درصد منابع حاصل از افزایش قیمت در سال ۹۳ و ۹۴ تا مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان به صنعت برق اختصاص یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در هنگام بررسی تبصره ۲۱ لایحه هدفمندی یارانه‌ها به این موضوع توجه داشتند که نظر دولت را تامین کنند زیرا این موارد باید عملیاتی شود.

مفتح گفت: دولت اطلاعات ریزی در این موضوعات دارد از این رو نظر ما این بود که باید نظرمان با دولت یکی باشد چون اجرای آن به مشکل بر می خورد. آن چه ما در هدفمندی یارانه ها تصویب کردیم، مورد تایید دولت است و آقای نوبخت سخنگوی دولت در کمیسیون تلفیق این موارد را تایید کرد.

وی ادامه داد: همچنین در بخشی از جلسه کمیسیون تلفیق، موارد دیگر احکام هزینه ای بودجه ۹۴ را مصوب کردیم که بر اساس آن وزارت ارتباطات مکلف شد با مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های فیبر نوری، سهم مناسبی از بازار پهنای منطقه را کسب کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اظهار کرد: همچنین مقرر شد تا مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی و جاری دستگاه های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری با تایید وزیر ارتباطات به صورت وجوه ارایه شده در جهت ارتقای بخش ارتباطات و فناوری، ارتقای سطح فناوری، ارتقای کیفیت تولیدات زیربخش ارتباطات، ارتقای تولید برنامه های نرم افزاری و ایجاد صدور خدمات فناوری مهندسی در حوزه ICTاختصاص یابد.

این نماینده مجلس افزود: همچنین مقرر شد حداقل ۸ درصد از اعتبارات عمرانی هر استان به اجرای طرح های هادی روستایی اختصاص یابد.

اجرای قانون هدفمندی یارانه ارتقای سطح ایجاد اشتغال بودجه پوشش تامین اجتماعی دولت مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر