کد خبر: 248475 A

با قانع شدن از پاسخ طیب‌نیا؛

اگر دوباره در روزنامه‌های زنجیره‌ای ببینیم که افراد دولت مصاحبه کرده‌اند که مجلس در رابطه با برداشت اعتبارات از صندوق اشتباه کرده و کار ما درست بوده، این‌بار سوال را از کدخدای دولت خواهیم کرد.

ماینده مردم تهران در مجلس نهم ضمن قانع شدن از پاسخ‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر دوباره در روزنامه‌های زنجیره‌ای ببینیم که افراد دولت مصاحبه کرده‌اند که مجلس در رابطه با برداشت اعتبارات از صندوق اشتباه کرده و کار ما درست بوده، این‌بار سوال را از کدخدای دولت مطرح خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، سیدمسعود میرکاظمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از استماع پاسخ‌های علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

میرکاظمی بعد از قانع شدن از پاسخ‌های وزیر اقتصاد گفت: اگر دوباره در روزنامه‌های زنجیره‌ای ببینیم که افراد دولت مصاحبه کرده‌اند که مجلس در رابطه با برداشت اعتبارات از صندوق اشتباه کرده و کار ما درست بوده، این‌بار سوال را از کدخدای دولت خواهیم کرد.

رحیم زارع به‌عنوان سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سوال سیدمسعود میرکاظمی از طیب‌نیا درخصوص علت بی‌انضباطی‌های مالی اخیر در سیستم پولی و بانکی کشور ادامه داد: میرکاظمی نیز با طرح اینکه چرا دولت در روزهای پایانی سال گذشته ۴.۱ میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی بدون مجوز مجلس برداشت و معادل ۲.۶ میلیارد دلار از ۶۵۰۰ میلیارد تومان آن را در همان تاریخ با افزایش پایه پولی به ریال تبدیل و به حساب خزانه واریز کرده است‌؟ که این موضوع افزایش نقدینگی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان را به همراه دارد و با تأخیر چندماهه و احتمالاً همزمان با اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها اثر تورمی آن ظاهر خواهد شد.

وی ادامه داد: طیب‌نیا در پاسخ به این سوال گفته است که هیچ پولی از صندوق توسعه ملی برداشت نشده است و این موضوع می‌تواند از هیات نظارت بر صندوق توسعه ملی استفسار شود، از طرف دیگر براساس مصوبه ستاد تدابیر ویژه نه تنها پولی از صندوق توسعه برداشت نشده، بلکه از محل ۴.۱ میلیارد دلاری، حدود ۲۶ درصد سهم توسعه ملی نیز پرداخت شده است.

احمدی نژاد امور اقتصادی و دارایی دولت روزهای پایانی سال صندوق توسعه ملی کمیسیون اقتصادی مردم تهران در مجلس مصاحبه نقدینگی هدفمند کردن یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر