کد خبر: 248423 A

با موافقت نمایندگان صورت می‌گیرد؛

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس و در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده ۱۵ این طرح با ۱۲۱ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

نمایندگان مردم در خانه ملت نحوه حمایت از جانبازان آمران به معروف و ناهیان از منکر براساس قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را تعیین کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده ۱۵ این طرح با ۱۲۱ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۱۵ اصلاح شده طرح مذکور؛ هرگاه به فردی که در مقام اجرای امر به معروف و نهی از منکر موضوع این قانون اقدام می‌کند، آسیب جسمی و یا جانی وارد شود، حسب مورد، مورد آسیب جسمی و جانی مزبور، منطبق به قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب ۲/۱۰ / ۹۱ مجمع تشخیص مصلحت نظام و آیین‌نامه اجرایی آن احراز و تعیین می‌شود.

براساس تبصره این ماده نیز احراز شهادت یا جانبازی با پیشنهاد کمیته کشوری متشکل از نمایندگان قوه قضائیه، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد با تشخیص دادگاه صلاحیت‌دار صورت می‌گیرد. /

امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران جانبازان خانه ملت خدمات رسانی شورای نگهبان قانون مجلس شورای اسلامی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر