کد خبر: 248404 A

با رأی نمایندگان جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

نمایندگان مردم در خانه ملت مردم را مجاز به امر به معروف و نهی از منکر از عملکرد دولت و مدیران و مسئولان حاکمیتی دانستند.

نمایندگان مردم در خانه ملت مردم را مجاز به امر به معروف و نهی از منکر از عملکرد دولت و مدیران و مسئولان حاکمیتی دانستند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده ۸ این طرح با ۱۴۹ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس این مصوبه مردم از حق نصیحت و ارشاد در مورد عملکرد دولت و مسئولان حاکمیتی برخوردار هستند.

در ماده ۸ اصلاحی این طرح آمده است که مردم از حق دعوت به خیر، نصیحت، ارشاد در مورد عملکرد دولت برخوردارند و در چهارچوب شرع و قوانین می توانند نسبت به مقامات، مسئولان، مدیران و کارکنان تمامی اجزای حاکمیت و قوای سه گانه اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات، شرکت های دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و کلیه دستگاه هایی که شمول قوانین و مقررات عمومی نسبت به آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، امر به معروف و نهی از منکر کنند.

امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اسلامی خانه ملت دولت سه گانه شورای نگهبان قوانین و مقررات مجلس شورای اسلامی نیروهای مسلح وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر