کد خبر: 231042 A

مرحوم «جرداق» فاصله‌ها را به دور ریخت و در وصف و حب علی علیه السلام نوشت: «تو متعلق به قوم و دین خاصی نیستی، تو متعلق به همه مردم هستی».

رئیس مجلس به همایش بزرگداشت «جرج جرداق» نویسنده و اندیشمند لبنانی پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن پیام علی لاریجانی به شرح ذیل است:

به راستی که کلمه طیبه بر دل‌های پاک می‌نشیند و انسان‌ها را به عالم محبت و صداقت و صلح و همدلی اعتلا می‌بخشد و آنها را با ادیان و آیین‌ها و گرایش‌های مختلف خود به یکدیگر پیوند می‌دهد تا بشریت از یک زندگی مالامال از خیر و برکت و سعادت و بهرورزی بهره‌مند گردد.

آنچه که جامعه‌الجمع انسان‌هاست این است که همه آنها بندگان خداوند تبارک و تعالی هستند و مسئولین مشترک نظم‌دهی به حیات دنیوی خود را مطابق خواست و اراده پروردگار عالم بر دوش می‌کشند.

این همان چیزی است که از مرحوم «جرج جرداق» نویسنده و شاعر راحل برای ما به جای مانده است.

کلمه طیبه‌ای که بر دل او نشست و باعثشد که به میراثعظیم فکری و انسانی امیر بلاغت و بیان و امام آزدگان امام‌علی(ع) عشق ورزد.

«انسان‌ها بر ۲ قسم هستند: یا برادران دینی شما هستند، یا نظیر شما در خلقت»

مرحوم «جرداق» فاصله‌ها را به دور ریخت و در وصف و حب علی علیه السلام نوشت: «تو متعلق به قوم و دین خاصی نیستی، تو متعلق به همه مردم هستی».

حضار گرامی؛

ما در جمهوری اسلامی ایران فوق‌العاده برای «جرج جرداق» این نویسنده و اندیشمند بزرگ که به حق یکی از افتخارات لبنان به شمار می‌آید ارج می‌نهیم و چه جای تعجب که او از کشور برادر لبنان است که تاریخ آن با علم و معرفت عجین شده و به واسطه فداکاری‌ها و مقاومت دلاورمردان آن، کلمه طیبه آزادی، عزت و سرافرازی بر تارک این کشور ترسیم شده است.

«جرج جرداق» با میراثفرهنگی و ادبی و کلمه طیبه‌ای که از او به جای مانده همواره زنده خواهد بود.

به خانواده محترم او و ملت لبنان تسلیت می‌گوییم.

امام علی جامعه جمهوری اسلامی ایران خانواده دین عشق علی لاریجانی لبنان جرداق جرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر