کد خبر: 230868 A

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در خصوص بازگشایی سفارت انگلستان:

شیطنت‌هایی که در طول تاریخ انگلیس بر علیه ما کرده را نمی‌شود فراموش کرد و آخرینش هم در سازمان ملل بود که دیوید کامرون برعلیه نظام مظلوم جمهوری اسلامی سخن‌پراکنی کردند.

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ارتقای سطح روابط ایران و انگلستان برعهده وزارت خارجه است.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا درباره پاره‌ای از مذاکرات برای باز شدن سفارت انگلیس و ارتقای سطح روابط دو کشور از کاردانی به سفیری گفت: ما این اختیار را بر عهده وزارت امور خارجه گذاشتیم. ارتقای سطح روابط بعد از قانونی که مجلس گذاشت و تقلیل رابطه داد برعهده وزارت خارجه است ولی من توصیه نمی‌کنم که برای افتتاح این سفارتخانه ما پیشقدم باشیم.

نماینده مردم اردبیل نمین، نیر و سرعین افزود: شیطنت‌هایی که در طول تاریخ انگلیس بر علیه ما کرده را نمی‌شود فراموش کرد و آخرینش هم در سازمان ملل بود که دیوید کامرون برعلیه نظام مظلوم جمهوری اسلامی سخن‌پراکنی کردند.

وی با بیان اینکه این کار را به وزارت خارجه توصیه نمی‌کنم، اظهار داشت: روابط و سفارتخانه دو کشور در حد اینکه ارتباط هم کاملا قطع نباشد یعنی همان کاردان یا کاردان غیرمقیم کافی است که البته بازهم آخرین تصمیم را در این مورد مجلس به عهده وزارت خارجه گذاشته است.

حقیقت‌پور خاطرنشان کرد: مجلس قانون اختیار را به وزارت خارجه داد و فکر می‌کنم هر وقت انگلیس سرعقل آمد و وزارت خارجه تایید کرد که این کشور درست شده است، شاید بشود کارهایی انجام داد اما ما فکر می‌‌کنیم هنوز اینطور نیست.

ارتقای سطح انگلیس ایران جمهوری اسلامی دیوید کامرون سازمان ملل کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر