کد خبر: 230564 A

برای پاسخگویی به سوال نمایندگان؛

ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم٬ بررسی طرح حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر و طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارد.

محمدرضا نعمت‌زاده٬ وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در مجلس حاضر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا نعمت‌زاده٬ وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سوالات سوالات ۲ نفر از نمایندگان در مجلس حاضر خواهد شد.

گفتنی است نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از اعطای مجوز " سیگار مالبرو " به شخصی خاص به اسم «میم» از طرف وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: اعطای مجوز واردات سیگار به یک شخص، تخلف محسوب می‌شود. ما مانع واردات این کالای غیر ضرور خواهیم شد و اگر نیاز باشد تا وارداتی صورت گیرد، باید از طریق شرکت دخانیات باشد. در همین راستا از وزیر سوالی مطرح کردیم که وی باید با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به آن پاسخ دهد. اگر پاسخ‌های وزیر در این زمینه قانع‌کننده نباشد و نمایندگان قانع نشوند، حتما طرح استیضاح وی را تهیه خواهیم کرد و به دنبال عزل وی می‌رویم.

در جلسه هفته آینده مجلس به جز پاسخگویی نعمت‌زاده به سوالات نمایندگان٬ ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم٬ بررسی طرح حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر و طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی در دستور کار قرار دارد.

گزارش کمیسیون مشترک لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که یک فوریت آن به تصویب رسیده بود٬ در جلسه هفته آینده مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد.

گفتنی است کمیسیون‌های اقتصادی، انرژی، فرهنگی و برنامه و بودجه گزارشی‌ از طرح‌ها و لوایح ارجاعی خود را به جلسه علنی خواهند آورد و گزارش کمیسیون ویژه در مورد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و قوانین متناظر درخصوص اجرای آن‌ها و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از وزارت امور اقتصاد و دارایی و شرکت کارگزاری سهام عدالت نیز در هفته آینده قرائت خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر